Wpis z mikrobloga

Wczoraj zapytałem was o to, która, konsola pod jakimi względami lepsza, sam nie wypowiadając się, aby zachować obiektywność. Dziś w formie podsumowania wrzucam to co udało się wspólnymi siłami ustalić.

Xbox SX:
- tańsza a równie wydajna // jednak tylko w Polsce
- posiada lepszą wsteczną kompatybilność co przykładowo pozwala ograć takie klasyki jak Wiedźmin 2/RDR/Half-life w 4k a GTA IV w 60fps
- ma gamepassa // jest dostępny w Polsce i bardzo tani, można bez problemu konwertować z golda tak więc kosztuje aktualnie tyle co gold/ps+
- ma quick resume, dla niektórych to gamechanger tej generacji
- ma lepsze chłodzenie // choć ps5 jest ciche, szczególnie względem głośnego ps4 to xbox i tak idzie krok dalej i jest wręcz niesłyszalny
- wykonany z lepszej jakości materiałów
- ma pada z wymiennymi akumulatorkami / bateryjkami
- jest mniejszy, foremniejszy, poprzez minimalizm bardziej pasuje do większości polskich domów
- posiada tańszą alternatywę (xbox SS) która powinna wystarczyć do grania w fifkę czy minecrafta
- możliwość odpalenia dość dużej liczby emulatorów // choć trzeba kombinować z jakimiś kontami deweloperskimi
- auto hdr w grach które go nie mają podstawowo
- Lepsze podzespoły // choć na razie to głównie na papierze
- Większy dysk SSD

PS5:
- ma innowacyjnego pada // pad naprawdę robi robotę i sony naprawdę przyłożyło się w tej kwestii, nie dość, że poprawili ergonomie doganiając konkurencje to jeszcze ją przegonili oferując nowości gdy microsoft nie zmienił prawie nic
- ma więcej znanych gier aaa i co za tym idzie, teoretycznie można zakładać co otrzymamy w przyszłości
- odtwarza gry równie dobrze co xbox a niekiedy nawet lepiej choć zgodnie z konfiguracją powinien wypadać gorzej
- ps now // jednak niedostępny w Polsce przynajmniej oficjalnie
- większa społeczność w grach online // łatwiej znaleźć graczy w grach online które nie posiadają cross-playa
- jedyna konsola, która oferuje VR
- interfejs systemu operacyjnego w pełnym 4k z hdr // czego konkurencja nie posiada
- większy rynek gier używanych.

Tutaj miejsce z którego brane były zalety danej konsoli, pozwoliłem sobie trochę przeredagować tekst:
https://www.wykop.pl/wpis/55350149/z-okazji-ze-troche-wpisow-dzis-bylo-ktora-konsola-/196927571/#comment-196927571

Zachęcam do wypisywania kolejnych argumentów bo sam jeszcze znam kilka dla każdej ze stron, jutro powiększe listę o nowe argumenty, zasady ich wypisywania takie jak wczoraj.

#ps4 #ps5 #xbox #xboxone #xboxseriesx #xboxseries #czemuxboxniemozemiecjednegotagunageneracje #pocomamwybierac
  • 37
Rozmowa ma być bez fanbojowania, to czy kupno xboxa jak się ma pc ma sens lub to czy gry sony są tak dużym plusem pozostawiam każdemu do samodzielnej oceny na podstawie argumentów.
@Medonix: - do XB dorzuć obsługę VRR i 1440p, na które nadal trzeba czekać w PS5 (Sony generalnie ma problem z VRR, bo ich telewizor XH90 nadal tego nie obsługują, a mój zwykły 2 letni Samsung owszem)
- Obecne menu w PS5 jest bardzo wybrakowane jeśli chodzi o funkcje.
- Jak ktoś lubi streamowac to do XB można podłączyć zwykłą kamerę na USB, na PS5 konsola rozpoznaje tylko mikrofon i trzeba
@kizimajaro: zgadzam się że jest to broń obosieczna bo akumulatorki trzeba kupić, ale pojemność tej chińskiej bateryjki z pada ps5 to jest jakiś żart, 1500mah, najtańsze akumulatorki mają 2000mah a do pada xboxa mieszczą się dwa
@Zing: Dla mnie jak jeszcze miałam xboxa była to akurat wada. Wole ładowane na USB pady z PS, niezależnie od generacji. Dlatego wspomniałam o tym ze to niekoniecznie zaleta jest :) co kto lubi
@Medonix: Plusem XB jest również to, że są oficjalne pady z przyciskami z tyłu, a Sony wypuściło tylko nakładkę na DS4 i tyle, więc w Fpp'ach zazwyczaj trzeba odrywać palec od gałki, żeby skoczyć/przeładować broń
@Kajos200
@nobrain
Cała rozmowa tyczy się nowej generacji. Z exów xboxa poza gears 5 to choćby gears tactics, the medium, tell me why. Ale oczywiście fanboje sony powiedzą że nie ma nic dla zasady, czarny-man i deamon slums to zbawienie świata. Poczekamy aż wyjdzie TES VI czy coś innego i nie będzie tak śmiesznie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zing: >fanboje
literalnie podałem listę exów a ty mnie nazywasz fanbojem?
O i ani jedna z gier która opisałeś nie jest exem, każda jest dostępna na PC więc argument nadal solidny.
Jedyna gra jaka jest dostępna na tylko Xboxie z tego co wiem to właśnie Halo 5 z nie indie.
@Kajos200 no to ja też mogę podać w #!$%@? gier od czasów x360 ale tutaj rozmawia się o xbox i ps5, wiec nie rozumiem po co mieszasz w to starą generację j pc, chyba tylko po to by móc powiedzieć cokolwiek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zing: mogę nie mieszać, ale wtedy wyjdzie tylko gorzej dla Xboxa bo jak pisałem Series S/X nie ma absolutnie ani jednej gry która by była ekskluzywna.
I to nie jest złe, MS poszedł ta drogę to poszedł rozumiem ich ale nie zmienia to faktu że Xboxa bez sensu kupować jeśli masz PC, o wiele lepiej wyjdzie kupno PS5 które ma jakiekolwiek gry ekskluzywne.
@Kajos200 no tak biorąc ten punkt widzenia i mając ogrom pieniędzy to masz racje, nie mniej jednak nie wiele to wnosi do rozmowy gdzie dajemy plusy xboxa i ps5, podawanie argumentu że mogę na pc jest po prostu głupie i nie na temat, porównując plusy volkswagena i forda też powiesz że maserati oczywiście bo szybsze i też jedzie?
@Zing: @Kajos200: panowie odbiegamy od tematu, proszę nie eskalować konfliktu, ps4 ma wiele świetnych gier co pozwala sądzić, że na ps5 też takie powstaną ale no na dzień dzisiejszy nie ma ich zbyt wiele. Xbox nie ma już exów bo przyjął inną politykę, ale to, że gry xboxa są na pc jak i przykładowo horizon od sony nie jest właściwym pojmowaniem sprawy bo nie każdy ma ps5+ pc/xbox +pc.

Idąc
@Medonix to kolega przyciągnął poprzednią generację mówiąc że xbox nie ma nic, to napisałem że ma. Gdyby trzymał się tej generacji to napisałbym tylko the medium
@Kajos200 @nobrain: @Zing: Dobrze na tym zakończmy temat gier, myślę, że w przyszłości poświęcę im po prostu osobny wpis gdzie porozmawiamy na ten temat a na razie po prostu ustalmy że sony w temacie gier radzi sobie trochę lepiej.
@Medonix możemy na tym poprzestać, ciekawi mnie jak zmieni się sytuacja w przyszłości bo sam bym kiedyś kupił ps5 jak będzie w co grać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Medonix:

XSX - pad od Xboxa One działa we wszystkich grach dostępnych na konsoli, niezależnie czy to gra na Xboxa, Xboxa 360, Xboxa One czy Series X|S.

PS5 - pad od PS4 nie działa w grach na PS5.