Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem tak zmanipulowany wykopem, że nieironicznie rozważałem zakup akcji GME za 270 usd bo owczy pęd. Lata czytania Buffetta, Grahama, o value investingu czy nieracjonalnych zachowaniach na giełdzie, a prawie bym się nabrał jak reszta wykopków.
#gme #gielda

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #601c39348f6149000a204102
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: przy 270 można było jeszcze sporo wyjąć jeśli to było przed szczytem rzędu 400 ileś i tak robiła masa ludzi. Dziwię się tym co po takim peaku w to wchodzili grubiej niż przed nim. Zaślepiła wizja wielotysięcznego przemnożenia mimo że żadnych twardych danych nie mieli co do tego ile kto na kiedy czy kto jest na longach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Atomus: zwykle fomo to samo w krypto. Ludzie się rzucają jak szczerabty na suchary, i później zdziwienie. Z resztą takie coś uczy pokory. Zabawa na giełdzie to jest inwestycja na jakiś czas, a ludzie myślą, że wpiernicza 10k i za 2 dni wyciągną 30. Oczyścicie jest to możliwe, ale to jedynie szczęście.
No i odwieczna zasada. Żeby ktoś zarobił, ktoś musi stracić. I tak się dzieje właśnie przy fomo. Wchodzą nowi,