Wpis z mikrobloga

Mieliście już okazję być w galerii handlowej po otwarciu 1.02? Ja miałem wczoraj, krótka relacja.

-Duża galeria w #warszawa. Większość sklepów już działa, mniejsza część jeszcze sie nie otworzyła, godzina jest już dosyć późna, ale ludzi kręci się całkiem sporo.

Wjeżdżam schodami ruchomymi na ostatnie piętro. W "food courtcie", większość fast foodów jest otwarta. Wyniesione zostały wszystkie stoły i krzesła. Dużo osób zamawia "na wynos" po czym rozpakowuje żarcie, siada na podłodze i oddaje się konsumpcji - co paręnaście metrów grupki dzieciaków siedzą na podłodze zajadając się frytkami i burgerami, niektórzy ludzie kucają gdzieś w kącie, inni chowają się za filarem i popijają ukradkiem cole.
Niedaleko stoją kanapy- widocznie zbyt duże i cięzkie, zeby je wynieść, ale na szczęście dla wspólngo dobra odgrodzono je taśmami. Obok tych kanap na podłodze siedzi sobie jakiś facet i ładuje telefon.

Idę do kawiarni, chcę kupić sobie gałkę lodów. Lody dostaje w papierowym kubeczku z plastikową łyżeczką. Sympatyczna dziewczyna informuje mnie, że nie podają wafelków "ze względu na epidemię". Czuję się bardzo bezpiecznie.

Przy wyjściu postanawiam podejść do ochrony i z ciekawości pytam, czy konieczne było wyniesienie i odgrodzenie wszystkich ławek (pamiętam jak latem a potem jesienią, gdy było wiecej przypadkow ławki stały na swoim miejscu) i jak to jest z tym jedzeniem na terenie galerii? Oto odpowiedz ochroniarza, dosłowny cytat,

Proszę pana, takie jest zarządzenie . A pan myśli, że ludzie jedzą tylko na podłodze? Chowają się w toaletach i w śmietnikach i jedzą tam jak świnie, dziś już kilka razy widziałem jak jedzą w toalecie.


Polska A.D. 2021, dumny naród polski spożywa posiłki w toaletach. "Walka z pandemią" trwa...

#koronawirus #polska
Pobierz mrfavor - Mieliście już okazję być w galerii handlowej po otwarciu 1.02? Ja miałem wc...
źródło: comment_161245907334MXnTo6cPhfqnIyGBFGM2.jpg
  • 73
@mrfavor: Przecież tu chodzi o to żeby w galerii nie #!$%@?ć. To, że polaki tradycyjnie musza oszukiwać system i żreć na podłodze jak świnie zamiast wziąć żarcie i zjeść w domu to ich problem.
@mrfavor w UK po pierwszym lockdownie jak otwarli galerie to też zakleili ławki ale byli na tyle ogarnięci, że oklejali tylko pół ławki i zostawiali informację, że reszta ławki jest dla tych, którym poruszanie się sprawia problem. Z rigczem i kulturalnie.
@thomekh: Ale ty musisz mieć silną psychikę. Nie ma to jak przeklinać do baby, która wykonuje swoją pracę. Na butach cię powinni z tej galerii wykopać za taką odzywkę.