Wpis z mikrobloga

Ciężka praca fizyczna + na dworze, no pierwszy lepszy nie pójdzie tam pracować.

ja pracowałem na chłodni gdzie było - 20/+1, i ważyłem 70kg + #!$%@?łem na ładowni tirach wózki + papiery.

Chłopy po budowach nie potrafiły tam pracować nawet bo takie ciężkie warunki, płacili dobrze no ale jak widać to samo może być i tam.
  • Odpowiedz
@tolep: CV jest po to żeby prześledzić historię zatrudnienia. Możesz się śmiać że to nie ważne do takiej roboty, ale powiedz sam czy wolałbyś zatrudnić do takie roboty kolesia który ma 2 lata doświadczenia na magazynie w jakiejś firmie czy kolesia który w ciągu ostatnich 2 lat zmieniał pracę 8 razy? Jeżeli koleś od 2 lat pracuje po 3 miesiące na robocie to jest to czerwona flaga. Zawsze też można
  • Odpowiedz
czy kolesia który w ciągu ostatnich 2 lat zmieniał pracę 8 razy?


@Niles: to niesprawdzalne. Poza tym szukamy pracownika tymczasowego na zlecenie, to wyglądałoby co najmniej dziwne.
  • Odpowiedz
@tolep: oczywiście że to sprawdzalne, powiesz mi że z 8 firm nie znajdziesz telefonu do 2 żeby zapytać się czemu facet pracował po 3 miesiące? Jeżeli obaj właściciele powiedzą "a u nas zatrudnia się na 3 miesięczne kontrakty na jedno zlecenie" to spoko (chociaż też nie do końca bo jeżeli facet był na jednym 3 miesięcznym zleceniu to dlaczego firma nie chciała go na drugie?) Ludzie nie zmieniają całej firmy
  • Odpowiedz
@tolep: Bo chcą wiedzieć kogo zatrudniają, przecież nie poproszą go o skan dowodu ;-)


@a__s: i też wstępnie filtrować ludzi, żeby nie tracić czasu
W wymaganiach realnie jest tylko doświadczenie w podobnej pracy. Dlaczego? Żeby ludzie po jednym dniu nie rezygnowali. Tak samo jak ktoś miał jako ostatnią pracę np. biurową, to zaproponują mu pracę w ostateczności, a prędzej wezmą jakiegoś typa co z taczką na budowie biegał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol: istotne jest tu czy kandydat przychodzi na czas do roboty, czy jest zazwyczaj trzeźwy i czy nie zachlewa się w trakcie. Tego nie ma w CV. Mało tego, im ładniejsze CV kandydat na pomocnika kierowcy śmieciarki przyśle, tym bardziej by mnie to dziwiło że się zgłosił. I szukałbym przyczyn. I podejrzewałbym że nie będzie pasował.


@tolep: zapomniałeś o najważniejszym: i czy w ogóle przychodzi xD. #!$%@? ich
  • Odpowiedz
@tolep: A co, typowo po p0lsku umowa na gębę, kasa w gotówce po dwóch miesiącach i "no jak nie pijesz na tyle, żeby się przewracać, to bierzemy" najlepiej, co nie?
  • Odpowiedz