Wpis z mikrobloga

Który film najlepiej przedstawia proces rozprawy sądowej i jest cytowany w podręcznikach prawa?

Najlepszym wprowadzeniem będzie przytoczenie opisu fabuły tegoż filmu, za Wikipedią: “Akcja rozgrywa się w fikcyjnym Beechum County w Alabamie. Dwóch młodych mężczyzn zostaje uznanych za winnych zabójstwa sprzedawcy. Jeden z nich decyduje się na skorzystanie z usług jąkającego się adwokata z urzędu, drugi postanawia skorzystać z usług swojego kuzyna Vinniego (Joe Pesci), świeżo upieczonego adwokata po studiach wieczorowych, które udało mu się zakończyć za szóstym podejściem. Niekonwencjonalnie zdobyte wykształcenie idzie w parze z niekonwencjonalnym, zwłaszcza jak na małe miasteczko na południu Stanów, działaniem. Vinniemu w pracy i życiu towarzyszy Mona Lisa Vito (nagrodzona Oscarem Marisa Tomei), z którą ma się ożenić, gdy tylko uda się mu wygrać pierwszą sprawę”.

Nie mylicie się – film, o którym mowa, to “Mój kuzyn Vinny” z 1992 roku z Joe Pescim w roli głównej. Ocena tej komedii ze strony krytyków oraz widzów nie jest najciekawszym aspektem krążącym wokół tego dzieła. Okazuje się bowiem, że jest on uznawany przez ekspertów za obraz, który ukazuje proces rozprawy sądowej w możliwie najbardziej trafny sposób.

WIĘCEJ: http://ciekawscy.com/ktory-film-najlepiej-przedstawia-proces-rozprawy-sadowej-i-jest-cytowany-w-podrecznikach-prawa/

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, proszę o polubienie fanpage'a i odwiedzanie strony z linku powyżej. Z góry dzięki!

#ciekawscycom #ciekawostki #prawo #film #gruparatowaniapoziomu
Pobierz PalNick - Który film najlepiej przedstawia proces rozprawy sądowej i jest cytowany w ...
źródło: comment_1612440192HrVztVaGGLDKHKdLvMG1sX.jpg
  • 2
@PalNick: nie znam się na prawie amerykańskim, to trudno mi ocenić. Jeśli chodzi o polski, to nie mogę sobie przypomnieć tytułu, ale był o braciach i o tym, że jeden z nich zachorował na raka. Sędzia i prokurator przygotowywali scenariusz, ale wątek sądowy był w zasadzie poboczny, a po drugie to był film z czasów PRL-u, więc mocno nieaktualny.