Wpis z mikrobloga

ale szum medialny


@Emigrant1: to zatrzymanie napiwków faktycznie coś tu zmieni. Amazon ma gówniany PR od mniej więcej 20 lat (przynajmniej w zakresie traktowania pracowników), co go obchodzi jakiś szum o napiwki jak od lat jest szum na temat sikania do butelek i wypalania białych kołnierzyków? Jak to zwykle bywa w wypadku "szumu medialnego" - psy szczekają a karawana jedzie dalej.

Amazon zanotował w czwartym kwartale 2020 roku 14,09 USD zysku
@Emigrant1: a tak swoją drogą to faktycznie ch***wo się zachowali. Ale kogo to obchodzi, klienci wbrew słodkiemu #!$%@? które lubią praktykować w social media i tak zawsze wybierają najtańszą i najwygodniejszą ofertę.

At the start of the Amazon Flex program, the company paid drivers at least $18 per hour plus 100% of customer tips. But in late 2016, the FTC says Amazon made secret changes to the program without telling drivers
@Emigrant1: w sumie ten complain od FTC to pasjonująca lektura pokazująca jak korporacja działa od środka.

https://www.ftc.gov/system/files/documents/cases/amazon_flex_complaint.pdf

Chciałbym żeby nasze urzędy w Polsce w ten sposób brały się za spory konsumenckie ... Prosty i przystępny język, jasno opisuje co jest grane tak że zwykły szary John jest w stanie to zrozumieć. A jak sobie wyobrażę jak takie pismo wyglądałoby w Polsce to mi się rzygać chce na myśl o tej urzędniczo-prawniczej
A, że zwyciężają miernoty


@Emigrant1: no tu to cię trochę poniosło. Zwyciężają bezwzględne #!$%@? które idą po trupach w górę. Ale raczej nie miernoty, tylko najlepsi wśród nich. I to bez względu na ustrój, kapitalizm, komunizm czy dyktatura. Na górze zawsze koniec końców lądują największe ch*je i oportuniści
@gatineau: Najlepsi i owszem...ale jedynie w byciu lojalnymi włazidupcami, pozbawione kręgosłupa moralnego gollumy. Merytorycznych fachowców jest w rządzie jak na lekarstwo i są zdominowani przez aparatczyków.
@Emigrant1: ah mówiłeś o rządzie i urzędach. No to się zgadzam.

Ja miałem bardziej na myśli Amazon i wielkie korporacje - tam zwyciężają najlepsi, między innymi dlatego urzędy nie mają z nimi żadnych szans, z jednej strony lojalna miernota z drugiej strony zespół świetnie opłacanych krawaciarzy po najlepszych światowych uczelniach z niemal nieograniczonym budżetem.

Tu niby FTC "wygrało" ale co to za zwycięstwo, $61m kary? Amazon ogłosił $125b revenue w kwartał