Wpis z mikrobloga

Znacie jakiś serial, a konkretnie 1. jego odcinek, w którym wersja angielska ma wiele różnic w porównaniu do wersji polskiej (w tłumaczeniu rzecz jasna)? Muszę napisać jakąś analizę porównawczą i szukam czegoś w czym jest dużo różnic, żeby było o czym pisać. Nie musi być przyjemny, ani wciągający - chcę tylko obejrzeć tylko 30 min obu wersji i coś z tego ogarnąć

#angielski #angielskizwykopem #seriale #tlumaczenie #tlumaczenia
  • 7
  • Odpowiedz
@lent: Shrek niby jest okej, ale gdyby to była jakaś poważna praca zaliczeniowa. A to jest tylko jedna szybka zaliczeniówka, tak zwana "na #!$%@?" na A4, więc nie chcę oglądać całego Shreka w obu wersjach i się na tym skupiać, a serial to wystarczy właśnie chwilę obejrzeć jakiegoś odcinka i już sporo można z tego ogarnąć.
  • Odpowiedz
@Deffyx: czesto sie mowi ze netflixowe tlumaczenie chlopakow z barakow jest bardzo slabe i duzo lepiej sie oglada z lektorem - niestety nie wiem, bo nie zwrocilem uwagi nawet na tlumaczenie.
Podbnie w brooklym 9-9 ktory teraz ogladam czesto widze bledy w tlumaczeniu - ale czy jest tego duzo... trzeba by sie na tym skupic :)
  • Odpowiedz