Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
No więc w końcu się zabrałam za temat keto ze względu na moje #!$%@? migreny. Chciałabym jednak uniknąć ostrych skutków adaptacji tzn boje się że wywoła to u mnie migrenę nie do ogarnięcia a właśnie jedna taka skończyłam i mam atak paniki jak pomyślę że kolejna może się zacząć ()

Wiec powiedzcie czy dobrze sobie kminie że jeśli najpierw zejdę na 100g węgli dziennie, powiedzmy na tydzień i będę co tydzień obcinać o gdzieś 20g to przejdę w ketozę z minimalnymi skutkami ubocznymi?

#keto
  • 13
@bluberr: na kanale „nie wiem, ale się dowiem”
Jest filmik dlaczego kobiety uprawiają seks. Jedna z przyczyn są migreny. Podobno ustają po seksie. Także na adaptacji w przypadku migreny polecam usiąść na benisa i problem solved.
Zdrówka życzę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@luk04330: Ja nie żartuje. Przytoczone są tam publikacje doktorów psychologi odnośnie tego. Skupia się to właśnie na migrenach i niektóre kobiety mając migrenę przed-zaraz po już nie mają ;) Wiec wymówka „boli mnie głowa” działa tylko na ich niekorzyść.
@bluberr: nie wydaje mi sie abys cokolwiek zyskala obcinajac wegle stopniowo bo okres adaptacji gdzie obawiasz sie migreny chociaz bardziej chyba ci chodzilo o "keto flu" to okres pierwszych dni,tygodni w ketozie w ktora najpierw musisz wejsc jak juz obetniesz wegle niemal calkowicie. zaleca sie duzo pic i solic.
nie wiem jak inni ketogenicy ale ja nigdy nie przeszedlem zadnych adaptacji slabo oprocz lekkiego rozwolnienia na poczatku tak wiec wiesz,kazdy organizm
@bluberr: Ja tam nie miałem jakichś nieprzyjemności podczas adaptacji, nie wiem czy jest czego się tak naprawdę obawiać. Ale wiadomo, każdy może reagować inaczej. Słyszałaś o ketonach egzogennych BHB? Może to Ci pomoże. Ja tego nie stosowałem więc nie mogę polecić, po prostu rzucam hasło do poczytania.
@bluberr: Też miewałam migreny (dzięki genetyko). To o czym mówisz to bardziej keto flu jak napisał @chef_r2r . Każdy przechodzi adaptację inaczej, u mnie nie było żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Schodząc powoli z węglami teoretycznie możesz sprawić, że "adaptacja" przebiegnie łagodniej ale jak pisałam - to jest bardzo indywidualna kwestia. Próbuj, kombinuj, do odważnych świat należy :)

@JesMan: Ja wiem, że mogą to udowadniać naukowo ale chyba nigdy nie miałeś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JesMan: zgadzam się, na bole napięciowe może i seks pomoże, ale nie na ból trwający 5 i więcej dni gdzie żadne przeciwbólowe nawet nie zmniejszają natężenia. O seksach mogą sobie mówić osoby które nigdy tego nie przeżyły. Uwierz że uważam się z tego powodu za osobę niepełnosprawną, boje się że w końcu nie będę w stanie pracować.
@bluberr: Pamiętaj, że nic na siłę, daj sobie czas i poproszę o update jak się masz (może być na pw), próbuję przekonać moją rodzicielkę do keto więc możesz być też motywacją dla kogoś zupełnie ci obcego :)