Wpis z mikrobloga

Siedzi ktoś w Belgii?
Jakbym chciał ogarnąć wyjazd, to czym najlepiej? Jak się za to zabrać w czasie pandemii? Chodzi mi o środek transportu.
Ile wydajecie w Belgii na życie? Chodzi mi o koszty związane z jedzeniem.

Jeszcze przy okazji zapytam o Niemców ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tutaj interesują mnie same koszty życia - jedzenie. Uznajmy, że Hanower.

#belgia #emigracja #niemcy
  • 42
  • Odpowiedz
@Fantazy91: Nie.

@sierzchula: Ile Ty wydajesz na jedzenie? Nie musisz pisać przecież dokładnej kwoty. Nie chodzi mi o dietę woda i chleb, albo wóda i chleb, tylko normalne jedzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Auto mi nie potrzebne. Potrzebuje się tylko dostać do Belgii, niestety muszę to zrobić na własną rękę.

@Andi129: wole na wolce.
  • Odpowiedz
@sierzchula: Masz pewność co do kwarantanny? Mam ofertę pracy i nie ma żadnej kwarantanny. Podobno wystarczy test na koronę + podstawowe badania. Info mam z dzisiaj. Jeszcze formularz trzeba wypełnić.

Teraz odwiedziłem stronę gov:

Wszyscy nierezydenci (niezarejestrowani na pobyt stały lub czasowy) przyjeżdżający do Belgii z Polski (obszarów oznaczonych kolorem czerwonym na https://diplomatie.belgium.be – w tym Polska) muszą okazać negatywny wynik testu na Covid-19 wykonanego maksymalnie 72 godziny przed przyjazdem (test PCR z wynikiem w j. niderlandzkim, francuskim, niemieckim lub angielskim). Przedstawienie negatywnego testu nie pociąga za sobą żadnego wyjątku od wypełnienia formularza lokalizacji pasażera (Passenger Locator Form) oraz kwarantanny i obowiązku poddania się testowi siódmego dnia po przybyciu do
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: w razie czego będę Cię prosił o ten numer. Na razie dziękuję. Sprawdzę Sindbad-a. Dziękuję Ci bardzo za pomoc.

@Jason_Stafford: Robota fajna nie będzie, ale wg moich wyliczeń odłożę pieniądze, a w Polsce teraz pracy nie mam ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rynek w Krakowie oszalał, a ja mam tylko wykształcenie średnie.
  • Odpowiedz