Wpis z mikrobloga

Traumę to mam ja po plakatach rozwiniętych dzieci, które propagandowo określa się jako te, które są usuwane i całe miasto oblepia ten dezinformacyjny szit. Z coraz to nowymi dopisanymi hasłami. Łącznie z jakimiś hospicjami prenatalnymi lub innymi manipulacjami, mówiącymi o tym, że ludzie chcą legalnie usuwać 5-miesięczne dzieci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szpongiel: To jest jego zdanie, nie muszę się z nim zgadzać, ale życie człowieka jest dla mnie ważniejsze od życia zwierzęcia.

@JakiPiany: może nie jesteś taki prawak z gwoździem w mózgu. Ja tam cisnę z tych z gwoździem po obu stronach. Choćby z dziś moje komentarze zobacz :)
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: Skąd ta pewność? Świadomość to bardzo słabo poznana cecha materii. Pomimo rozwoju nauki tak naprawdę kompletnie nie wiemy czym jest świadomość ani jaki jest jej mechanizm. Byłbym ostrożny z takimi poglądami, za kilkadziesiąt lat mogą brzmieć jak zdanie Billa Gatesa, że 640KB ramu wystarczy każdemu.
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: dlaczego posiadanie lub brak posiadania świadomości stało się usprawiedliwieniem pozbawienia życia?

Bo jak trafisz na kogoś n--------o w sztok albo nawet srogo naćpanego to nie będzie miał świadomości i nie poczuje jak go zabijasz.
  • Odpowiedz
@eMWu12 ma świadomość, przecież noworodek odczuwa głód, udpokaja się gdy ktoś go weźmie na ręce itd. Według badań odczuwanie bólu i świadomość nie jest możliwa przed 27 - 29 tygodniem ciąży, a aborcja "na życzenie" jest dopuszczalna do 12 tygodnia ciąży więc odległość jest bardzo duża.
  • Odpowiedz
Według badań odczuwanie bólu i świadomość nie jest możliwa przed 27 - 29 tygodniem ciąży


@nieocenzurowany88: Wiele obecnie/niedawno przeprowadzanych badań, nie wyklucza możliwości odczuwania bólu znacznie wcześniej niż piszesz, czy nawet przesuwa ten termin od kilku do nawet kilkunastu tygodni wcześniej niż piszesz i taki termin powiedzmy 20 tygodni bywa coraz częściej wskazywany.
  • Odpowiedz
@nieocenzurowany88: No ale porownujesz ludzki zarodek do niezaplodnionego kurzego jajka xD zero analogii.

I wiesz ze juz praktycznie po 1 miesiacu widac ze to czlowiek? xD

Smieszą mnie wasze argumentacje, bo wiele razy kwestionujecie naukę na potrzeby potwierdzenia waszej ideologii ale gdy chodzi o to kiedy zarodek to czlowiek to jestes w 100% przekonani ze gdy moze cos czuc, bo takie granice nauka okreslila ktora akurat w tej materii nie
  • Odpowiedz