Wpis z mikrobloga

Jaki komputer do gier kupić? Polecane zestawy komputerowe na luty 2021. Gotowe konfiguracje w różnych cenach

TL;DR - Szukasz komputera? Nie znasz się na tym? Nie ma sprawy! Wystarczy, że wiesz ile chcesz wydać, wchodzisz na PurePC i masz gotowe propozycje w przedziałach cenowych od 1000 do 12500 złotych.

---

Pamiętacie szał kopania kryptowalut na GPU latem 2017 roku? To było nic w porównaniu z obecną sytuacją. Dzisiaj Radeon RX 570 4 GB potrafi kosztować 1500 zł, GeForce GTX 1660S chodzą po 2000 zł, natomiast ceny GeForce RTX 3070 startują od 4000 złotych. Za GeForce RTX 3080 krzyczą 8000 złotych... Przeważnie jednak brak dostępności. Dlatego podjęliśmy trudną, może kontrowersyjna, ale naszym zdaniem jedyną słuszną decyzję w zaistniałej sytuacji:

POLECANE ZESTAWY NIE MAJĄ KONKRETNYCH KART GRAFICZNYCH Z OFERTY MORELE.NET

Ale jak to? No zwyczajnie nie mamy sumienia polecać kart graficznych za 100 czy 200% ceny wyjściowej. Reszta podzespołów jest jednak dostępna, a ceny procesorów Intela, RAM i SSD pozwalają złożyć niezłą bazę. W miejscu gdzie dotychczas była wpisana konkretna karta graficzna z oferty moreli widnieje natomiast informacja, co powinno się tutaj znaleźć i ile powinno kosztować, aby zakup się opłacał. Niestety, tutaj trzeba albo szukać okazji (( )), przywitać się z rynkiem wtórnym, cierpliwie czekać albo... przepłacić. Ewentualnie wegetować na starym GPU lub czymś lowendowym. Jest jeszcze opcja (przynajmniej w Intelach takową alternatywę wstawiliśmy) aby wybrać procesor z iGPU. Sami zdecydujcie.

Dodamy jednak, że czekanie ze wszystkim może się odbić czkawką, bo rozmawiałem trochę z vendorami, którzy nieśmiało wspominają że flash i DRAM drożeją, zatem ceny SSD i RAM mogą pójść w górę o kilkadziesiąt procent.

A teraz bez dalszego przyciągania, zapraszamy do czytania:
https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-luty-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach-masakra

#purepc #komputery #technologia #pcmasterrace #amd #intel #nvidia
PurePC_pl - Jaki komputer do gier kupić? Polecane zestawy komputerowe na luty 2021. G...

źródło: comment_16121786236WVV0ppkEPRNFoZKdHJHNx.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@pan_warell: Z kapelusza ich nie wyciągniemy, a polecać kart za 200-300% ceny sumienia nie mamy. ( ͡° ʖ̯ ͡°) W zestawach jest jednak informacja jakie karty do konkretnego zestawu pasują i ile POWINNY kosztować (gdyby ktoś miał farta w małym sklepie, za granicą czy na rynku wtórnym).
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Strasznie dziwaczne te zestawy. Za 1,5k można złożyć coś z 10400 i jakimś nvme.

I nie wiem czy jest sens oszczędzać stówę na jakimś 10100f w stosunku do 10100, po to, żeby przez jakiś czas i tak kiblować na jakimś energochłonnym zamienniku karty graficznej, w oczekiwaniu na lepsze ceny.

No i już pozostaje kwestia tego magicznego myślenia, bo równie dobrze na rynku wtórnym można poskładać całego kompa i mówić "o
  • Odpowiedz
nie mamy sumienia polecać kart graficznych za 100 czy 200% ceny wyjściowej


@PurePC_pl: za 100% ceny wyjściowej to bym kupił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poprawcie wstęp do artykułu na stronie wrzucając tam informację o tym, że kart w zestawach brak. Poza tym reszta chyba spoko, choć jeszcze dokładnie nie analizowałem zestawów.
  • Odpowiedz
Dodamy jednak, że czekanie ze wszystkim może się odbić czkawką, bo rozmawiałem trochę z vendorami, którzy nieśmiało wspominają że flash i DRAM drożeją, zatem ceny SSD i RAM mogą pójść w górę o kilkadziesiąt procent.


@PurePC_pl: RAMy już drożeją (na pewno Ballistixy bardzo mocno skoczyły, a 3600 w ogóle zniknęły), SSD póki co taniały, zresztą takie był zapowiedzi pod koniec ubiegłego roku. Ja ciągle czekam z NVMe, bo i tak czekam
  • Odpowiedz
@AgLagylak: i teraz wychodzi, że mój zestaw za 1700zł to jest strzał w dziesiątke na przeczekanie na obecne czasy a pięknie mnie wyśmiali jak zrobiłem wrzutę

Procesor i3 10100 box gwara 24msc
Płyta główna Asus z490m prime plus nowa gwara 24msc
Pamięć ram 4x4gb g.skill 3200mhz cl16-16-16-36 1.35v używki, gwara dożywotnio
Chłodzenie wodne 240mm Deepcool MAELSTROM 240T nowe gwara 24msc
Zasilacz Be Quiet System Power 9 400w, nowy brak gwary
Obudowa
  • Odpowiedz
@dwal: No, nie do końca. Twój zestaw jest w #!$%@?ę drogi jak na to, co oferuje. W zasadzie jedna trzecia jego wartości to fanaberie, dlatego Cię wyśmiali. Serio są w tej cenie lepsze składaki na Allegro, a to się nie zdarza zbyt często XD

Masz na pokładzie chłodzenie wodne do procka z TDP 60W. Do tego obudowa, która z tymi wentylatorami jest w cenie tego procesora. No i pamięć do tego
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Sorry, ale jak was zazwyczaj szanuję i chętnie czytam, to tym razem odwaliliście fuszerkę. Polecacie zestawy których nawet się nie da uruchomić, do tego przy kartach "jakie powinny być" podajecie ceny sprzed roku, teraz nawet używki są o połowę droższe od tych waszych "widełek", moglibyście tam wpisać nawet 5zł, taki sam sens. Jak ktoś potrzebuje teraz kupić kompa, to powinny być tam wszystkie podstawowe podzespoły, tak jak w waszych wcześniejszych
  • Odpowiedz
@ZlodziejBilonownic: Ale tam wszystkie informacje są, łącznie z procesorami z iGPU. Wystarczy tylko dobrze czytać tekst. A podane ceny GPU, za jakie warto je kupić, to nie są "ceny sprzed roku". To są normalne ceny tych układów bez narzutu spowodowanego przez scalperów i kopaczy. Obecne ceny w sklepach na żadnym układzie w żaden sposób nie są opłacalne, to też ich nie polecamy. Ale jeśli ktoś chce kupić i przepłacić - droga
  • Odpowiedz
@dwal: Jakbyś zrezygnował z tego bezsensownego chłodzenia, drogiej wentylacji i wziął tańszą obudowę, to nie straciłbyś w ogóle wydajności, a miałbyś właśnie sześć stów więcej w kieszeni. Ten RAM to kolejne oszczędności, bo Twój procek go nawet nie obsłuży.

No #!$%@?, całkiem serio, są tańsze i lepsze składaki na Allegro. I do tego cichsze.

Masz komputer biurowy, który równie dobrze mógłby być chłodzony pasywnie, ale Ty włożyłeś w chłodzenie go więcej
  • Odpowiedz
@AgLagylak: na jakiej podstawie twierdzisz że chłodzenie było drogie i jest bezsensowne a procek nie obsłuży ramu?
Wciąż czekam na info gdzie mogkem oszczędzić 600zl w tym zestawie.

Pamiętaj że zapłaciłem 1702zl shipped

Podaj przykład tańszego i lepszego i cichszego skladaka
  • Odpowiedz
@dwal: Na takiej podstawie, że to chłodzenie kosztuje w okolicach 250 PLN. Te wentylatory kolejne 150. Obudowa to 300 PLN. Nic na tym nie zyskujesz, bo masz na dobrą sprawę biurowy sprzęt. Który można wsadzić do obudowy ITX, którą na Vesę #!$%@? z tyłu monitora.

A ten procek nie obsłuży tej pamięci, bo tak podaje producent procesora, #!$%@? XD

Proszę bardzo - https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/199283/intel-core-i3-10100-processor-6m-cache-up-to-4-30-ghz.html

Stoi, #!$%@?, jak wół:

Dane techniczne pamięci
  • Odpowiedz
@AgLagylak: 1. Weź mój config wrzuć w ceneo i zastanów się czy ten konfig złożony za 1702zl shipped to dobry deal czy nie.
2. Dalej nie rozumiem dlaczego uważasz że ten procesor nie obsłuży szybszych pamięci
3. Wciąż czekam na lepszy zestaw, może być na tych pamięciach 2666mhz itd. Zlozz cały wklej koszyk i pokaz ile wyjdzie
  • Odpowiedz
@AgLagylak: Ale kolega @dwal jak najbardziej robi użytek z szybszych RAMów, bo ma płytę z układem Z490. Może je nawet sensownie podkręcić skoro to G.SKILL, pytanie która seria. Zablokowany procesor nie ma tutaj nic do powiedzenia, bo Intel segmentuje rynek chipsetami.
  • Odpowiedz
@AgLagylak: 1. Weź mój config wrzuć w ceneo i zastanów się czy ten konfig złożony za 1702zl shipped to dobry deal czy nie.


@dwal: Ale tu nie chodzi o to, że ten config jest tańszy, niż idzie dostać w detalu. Tu chodzi o to, że ten config nie ma sensu XD

No i połowa z tego Twojego configu nie ma gwary, więc pozdro. Na dobrą sprawę na samych OEMach idzie
  • Odpowiedz