Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

a) Zdobądź jeden ze szczytów z Korony Gór Polski.
b) Przygotuj trzy nowe potrawy, których jeszcze nigdy nie robiłeś (przystawka, danie główne oraz deser).
c) Zbuduj duży domek z kart.

Najbardziej kuszącym zadaniem było a) ale z racji tego że studbaza here ( ͡° ʖ̯ ͡°) i sesja to nie miałem aż tyle czasu by wyrwać się w góry. Jako że lubię eksperymentować w kuchni to wybrałem b). Od dłuższego czasu chodziła za mną szarpana wieprzowina więc to ją postanowiłem zrobić jako danie główne, skorzystałem z tego przepisu , był spoko i polecam. Zrobiłem do niej karmelizowaną cebulkę która z sosem bbq dała zajebistego smaku. Żałuje że nie upiekłem sam bułki tylko wziałem kajzerke XDDD ale to tylko przekonało mnie że taka kanapka bedzie świetnym obiadem do pracy (biuro, tesknię za tobą ( ͡° ʖ̯ ͡°)). Na przystawkę nie miałem pomysłu i gdzieś natrafiłem na gnocchi. Normalnie pewnie jest to dobre ale mi to nie wyszło i smakowało ohydnie co pewnie widać na zdjęciu, nie mniej nie chciało mi się drugi raz tego gotować więc wrzucam tak jak zrobiłem za pierwszym razem. Na deser chciałem coś prostego i zrobiłem bananowy chlebek, wyszedł smaczny chociaż na dole się zrobił minimalny zakalec, ogólnie bardzo prosty bo wystarczy wszystkie składniki połączyć i upiec, idealny do kawki.

Jest to moje pierwsze mirkowyzwanie, bardzo mi się podobało i na pewno wezme udział jeszcze raz. Dzięki za organizację ()
rubens117 - #mirkowyzwanie

a) Zdobądź jeden ze szczytów z Korony Gór Polski.
b) P...

źródło: comment_16121283426ROpP5fIgLUC5LJ7F1CxaL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz