Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z laptopem
Posiadam lenovo legion y520 karta graficzna 4gb, dysk 1tb, ram 8gb procesor i7 intel 2.7 bodajze.
Problem polega na tym, że wszystkie gry czy nowsze czy cs go maja spadki fpsow podczas gry do 20..jest 60fps, a nagle 20-30..
Laptop był oddany do speca, były 3błedy, zostały skasowane.Laptop chodzi jak żyleta ale gry dalej to samo.Dodam, że również był rokręcony i wyczyszczony.
Nie wiem już w czym jest problem.
#pcmasterrace #laptopy #laptop
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IceShandy: czasami zalogowanie się jako inny użytkownik potrafi ukazać problem. Miałem podobny problem na normalnym PC. Naprawy systemu czy instalowanie gier na nowo nic nie pomagało. Dopiero format dysku c i nowy system naprawił wszystko
@coll3l: nie wiem powiedział, że były 3błedy.Wział 20zł za przeczyszczenie go.Jedyne co się poprawiło to, to że laptop chodzi szybko, a wcześniej go bardzo muliło.
Laptop grzeje sie niemiłosiernie od prawej strony.
@wypokowy_expert: juyro sprawdze bo w robocie jestem ale tak jak pisalem wyzej po ok 30minutach grania prawa strona laptopa jest w ch... gorąca dopiero w właczeniu ekstremalnego chlodzenia laptop normuje sie to troche.
Mam już dość bo laptop 3letni za 4.5k kupiony a kazda gra ma spadki fps nie do przyjecia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IceShandy: temperatury stanowczo za wysokie, mam tego samego laptopa, tylko i5 nie i7, procek i gpu po UV procesora o 0.14mv ma max 65st, w jakiejkolwiek grze. Plus zmiana pasty odrazu po kupnie.

Laptop ci zbija dramatycznie taktowanie wszystkiego, z tego wynikają 'przycinki'.
@IceShandy: Musisz mu też zrobić mu tzw. Undervolting - temperatura powinna spaść o jakieś 10-20 stopni.
Widzę że Throttlestop już masz, jakbyś miał jakieś pytania pytaj - a jak nie, poszukaj na google/youtube jak to zrobić.
https://www.youtube.com/results?search_query=throttlestop+undervolting
Ja swojemu zrobiłem niewielki undervolting o 30 mV, co dało jakieś 10-15 stopni mniej. Mój się akurat nie przegrzewał, ale chciałem żeby był w miarę cichy i udało mi się zejść do temperatur w
@IceShandy: Nie wiem jak wygląda twój bios i czy da się tam zmieniać opcje dotyczące taktowania, ale poszukaj tam "Turbo Boost" czy coś i spróbuj zmniejszyć o 1 czy 2. Nie wiem jaki masz dokładnie procek, a to dosyć istotne. Jeśli wyłącza ci się komp jak kombinujesz z tym throttlestopem to znaczy że coś źle robisz, bo myślę że nawet -100mV powinienneś bez problemu dać radę zrobić. Jeśli będziesz potrzebował dokładniejszej
@IceShandy: Jest jeszcze jedna znacznie łątwiejsza opcja co możesz zrobić, ale to faktycznie obniży osiągi twojego kompa o kilka %, w przeciwieństwie do undervoltingu.

Wchodzisz w panel sterowania -> sprzęt i dźwięk -> opcje zasilania

tam klikasz 'zmiana ustawien planu' czy coś
pozniej 'ustawienia zaawansowane' czy cos

Tam rozwijasz 'zarządzanie mocą procesora' czy coś
I maksymalną moc ustaw na 90%. Procek będzie wolniejszy o kilka %, ale nie powinien się już
Pivoo - @IceShandy: Jest jeszcze jedna znacznie łątwiejsza opcja co możesz zrobić, al...

źródło: comment_1612363940XS2hw32noS1MSxUBsTRCVU.jpg

Pobierz
@IceShandy: zasadniczo nasuwają mi się 2 skojarzenia, albo coś Ci się zalęgło i kopie btc, albo szlag trafił heatpipe. Sprawdzić dość łatwo, wystarczy ma włączonym kompie sprawdzić jaką temperaturę ma heatpipe przy radiatorze, powinno być niewie mniej niż przy CPU