Wpis z mikrobloga

#perfumy Ave. Zapraszam na przegląd zapachów zbliżonych stylowo do mającego tutaj wielu fanów Moschino Uomo? Perfumy te mają tu niezły fanbase ze względu na świetny stosunek jakości do ceny, więc może kogoś zainteresuje lista z krótkim opisem. Mam nadzieję, że kogoś zachęcę a może od kogoś z Was poznam też coś w takim klimacie.

Ktoś kiedyś powiedział, że styl ten można nazwać neo-italian i to określenie bardzo mi się podoba. Typowo włoskie są bowiem dla mnie np. zapachy Acqua di Parmy.

Od razu powiem, że nie będą to żadne klony a perfumy luźno powiązane z MO? coś jak Azzaro PH -> Rive Gauche - > Ford BdJ -> Zino albo Dior Homme -> Givenchy L'Ange Noir -> Givenchy Gentleman EDP

1. Dolce & Gabbana pour Homme (1994)
https://www.parfumo.net/Perfumes/Dolce_Gabbana/Dolce__Gabbana_pour_Homme_1994_Eau_de_Toilette

Większości Wam jest znana wersja z 2012, która podobno jest bardziej odświeżonym i zreformułowanym klasykiem. Niestety nie odniosę się do różnic bo sam mam wersje z 1994 roku a to co jest sprzedawane obecnie ostatni raz sprawdzałem pare lat temu. Krótko - perfumy słodkie, owocowe z wyraźną nutą tytoniową i lawendą. Z Uomo łączą je np. nuty drzewne i owocowe. Jakby postawić je koło siebie można odnieść wrażenie, że były stworzone na podobnej bazie i mogą pochodzić z podobnego okresu. Parametry w obu są zbliżone, na niezłym ale pozbawionym szału poziomie. Główna różnicą między nimi jest wyraźniejsza w Uomo część mydlana. W obecnych wypustach Moschino Uomo? aldehydy jednak zostały mocno schowane i tej różnicy już tak nie widać. Dostępność dość trudna, szukać wersji z Euroitalia z batchcode pisanym czarnym atramentem. Ale być może nowe wersje są na tyle dobre, że i je warto sprawdzić.

2. Trussardi L'Uomo Trussardi (1995)
https://www.parfumo.net/Perfumes/Trussardi/L_Uomo_Trussardi_Eau_de_Toilette

Na pewno bliżej Trussardi do wyżej opisanego Pour Homme niż Uomo? Tytoń świetnie łączy się z waniliowymi gładkimi ambrowymi akordami i jest bardziej prominentny niż u D&G. Do tego dochodzi świetna mleczna nuta drzewa sandałowego. Jest też nawiązanie do świeżości znanej z Moschino, są nuty kwiatowe i lekko kwaśne cytrusy a nawet lekkie, takie troche pradowe mydełko. Bardzo złożona kompozycja. Świetna jakość. Warto polować. Niestety perfumy wycofane.

3. Versace Dreamer (1996)
https://www.parfumo.net/Perfumes/Versace/The_Dreamer_Eau_de_Toilette

Luźno powiązany z Uomo i pachnie trochę tak jakby jego bardziej kwiatowa wersja. Jest równie pudrowy i ludzie lubujący się w perfumach Prady takich jak np. Infusion d'Homme mogą szukać w nim pierwowzoru. Oprócz tej mydlano, pudrowej otoczki jest jednak aromatycznie, troche pikantnie i bardzo świeżo. Zapach jakby bardziej suchy od Uomo a nacisk położono na kwiaty a nie jak w przypadku Moschino na owoce. Bardzo uniwersalny.

4. Valentino Very Valentino for Men (1999)
https://www.parfumo.net/Perfumes/Valentino/Very_Valentino_for_Men_Eau_de_Toilette

Podobny do pozycji #2 ale miłośnikom Uomo na pewno przypadnie do gustu . Od MO? jest dużo mniej słodki. Jest tutaj też bardzo dużo lawendy i tytoniu.czego nie czuć u bohatera wątku. Ma trochę gorsze parametry od reszty opisywanych tutaj perfum ale overspraying nawet pomaga. Wycofany ale ciągle dość łatwo dostępny. Ze wszystkimi tutaj opisywanymi perfumami łączy się łatwość w dostawaniu komplementów ;)

5. Nikos Sculpture (1995)
https://www.parfumo.net/Perfumes/Nikos/Sculpture_Homme_Eau_de_Toilette

Normalnie tym perfumom najbliżej do: Paloma Picasso Minotaure i Laura Biagiotti Roma Uomo, ale w przeciwieństwie do tych dwóch zawodników Nikos jest bardziej świeży. Stara Paloma to ciężki i gęsty gracz na zimę, podobnie Roma od której bije kremem i waniią. U Nikosa jest dużo kwiatowej świeżości znanej z włoskich perfum połowy lat 90 i mimo, że sam aromat nie przypomina tego z Moschino Uomo? to jednak jest z nim jakoś powiązany.. Perfumy tanie jak barszcz. Parametry niezłe.

A teraz już bez opisu zapachy które uważam za troche dalszych kuzynów ale także mogących się podobać fanom MO? i wywoływać z nimi jakieś skojarzenia.

Moschino Forever (2011)
Versace L'Homme (1994)
Dolce & Gabbana D&G Masculine (1994)
Prada Infusion d'Homme (2008)
Xerjoff Shooting Stars Uden (2007)

Zapraszam do podawania własnych przykładów.perfum w stylu neo-italian.
drlove - #perfumy Ave. Zapraszam na przegląd zapachów zbliżonych stylowo do mającego ...

źródło: comment_1612095639f28lXyFqhqjkweUB1MWzby.jpg

Pobierz
  • 8
@dr_love Nie wypowiem się co do podobieństwa D&GPH do MU? ale mogę zapewnić, że obecne wypusty D&G to dno w niczym nie przypominające wersji Euroitalia. Od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś niepełnego flakonu w rozsądnej cenie, bo jest to zapach mojej młodości ale jak do tej pory 2 razy dałem się oszukać na allego i ebayu. Jeśli ktoś ma ten zapach i zechce odlać trochę to z chęcia przygarnę.
@dr_love: Pamiętam jak kupiłem DG Pour Homme jakoś koło roku 2005 na obozie we Włoszech. Byliśmy w San Marino to wiadomo, alkohole dla rodziców (tak, pozwalali nam kupować xD) a ja młodociany perfumiarz musiałem kupić flakon. Trzymały jak złe pamiętam. A potem kupiłem flakon znowu jakoś niedawno i dramat, godzina na skórze. Niby mam sentyment ale za Euroitalię wołają kwoty jak za starego Fafika i chyba za dużo jak na ten
@alvaro1989: @FajneMaszDupe: moja butelka jest według kodu z 2000 roku. Z parametrami to jest tak, że przy większej ilości może przydusić, ale w gruncie rzeczy mocarz to żaden nie jest jak sie strzeli 3-5 psików. Lekki niedosyt jest. Troche tam cięższy niż Uomo. Trwałość dobra ale u mnie większość dobrze leży. Na eBayu pojawiają się raz na jakis czas, mój egzemlparz znalazł @Volan gdzieś chyba na fejsbukowej grupie. 75 ml
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FajneMaszDupe: @alvaro1989: ja znalazłem na jakiejś stronie z ofertami, nie pamiętam gdzie dokładnie, Shpock/Vinted/Depop. Wszędzie szukam perełek ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak szukacie czegoś to napiszcie co takiego, będę obserwować. Nie jestem jedyny co obserwuje te miejsca i okazje szybko schodzą. Niestety DG Homme Euroitalia przeważnie jest w formie Aftershave