Wpis z mikrobloga

Przeglądam z ciekawości stare newsy na forum tibia.pl i aż nostalgłem jak zobaczyłem tego gifa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przypomniały mi się dawne czasy, jak byłem gówniakiem i dopiero zaczynałem grać, a informacji szukałem na tibia.pl i tibia.org.pl. I zdawałem sobie sprawę, że jako biedak mogę pomarzyć o pacc ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#tibia
maciorqa - Przeglądam z ciekawości stare newsy na forum tibia.pl i aż nostalgłem jak ...

źródło: comment_1612041378ClGGsAsqGuSWD5niaS2dV4.gif

Pobierz
  • 13
@maciorqa: Ja jak zacząłem grać w tibie jakoś w 2003 albo 2004 to kupiłem pacca na rok zanim jeszcze z rooka wyszedłem xD Oczywiście po tygodniu mi się znudziło i przestałem grać. A później chyba passów zapomniałem i kolejne konto założyłem i powtórka xD
@ZarejestrowanyMimoWoli: Ja tak samo, te 100 zł na 3 miesiące to była dla mnie abstrakcja. xD
Gdyby pacc był za 10 czy nawet za 20 zł miesięcznie to może bym się jeszcze w to bawił, ale tak to musiałem sobie odpuścić. xD

Trochę to było głupie, bo wystarczyło znaleźć sobie gdzieś pracę w wakacje, zarobić na szybko te 400 zł i można było kupić pacc nawet na cały rok, i potem
@ZarejestrowanyMimoWoli: Ja akurat mieszkam w takim miejscu, że jestem pewny, że jakbym się uparł to znalazłbym gdzieś jakąś pracę. Mam kolegę, który w 2006 roku, czyli wtedy kiedy zacząłem grać, chodził na nocki do piekarni pomagać i jakieś tam grosze zarabiał.

Naprawdę, nawet w 2006 roku zarobienie tych 400 zł rocznie nie byłoby problemem, trzeba było tylko chcieć, ale zdaję sobie sprawę, że niektóre dzieciaki nie miały możliwości zarobić nawet tych
@ZarejestrowanyMimoWoli: Oj tam xD oszczędzałem na innych rzeczach xD
W sumie to nigdy nie wydałem kasy na inne gry niż tibia, nie licząc jakiś cd actionów i innych tego typu gazetek. Nie mam nawet konsoli, a w tibie cały czas gram xD
Znalazłem starego maila którego nie usunęli i za pacca 1 października 2008 roku na 180 dni płaciłem 119.05. Podejrzewam, że w 2003/2004 było jeszcze taniej + pacc na rok
@maciorqa: pamiętam jak pierwszy raz chciałem kupić pacca za GP i zostałem #!$%@? xd z 800k chyba poszło, przed tibia 8.0 mi się wydaje. A mogłem dozbierać 20% więcej, sprzedać na allegro gp i kupić pacca. Później już jakoś udawało się znaleźć uczciwych sprzedawców, a i w 90dni najczęściej szło zarobić na kolejnego
@greenbong: Gdzie kupowałeś tego pacc?
Pamiętam, że w czasach przed TC i premium scrollami były specjalne strony internetowe, które sprzedawały premium i część z nich miała dość dużą renomę i zaufanie.