Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!
Po raz pierwszy wzięłam udział w akcji ‘mirkowyzwanie’ i zupełnie tego nie żałuję!

Wylosowałam taki zestaw:
a) Sprawdź jakie zapotrzebowanie kaloryczne jest odpowiednie dla Twojego organizmu. Przygotuj tygodniowy plan żywieniowy, który je spełni, a nawet dzięki ujemnemu bilansowi pozwoli wejść pozytywnie w Nowy Rok i zrzucić parę kilogramów przed wiosną.
b) Zrób szalik na drutach lub szydełku.
c) Posprzątaj w swojej szafie - sprawdź czy nie masz jakichś ubrań, których nie nosisz, które mógłbyś oddać do PCK, żeby uboższe osoby mogły z nich skorzystać.

Mniej więcej dwa dni przed otrzymaniem wiadomości z wyzwaniami kupiłam sobie cały zestaw podstawowych rozmiarów szydełek. Wszystko to za sprawą filmiku na youtubie na który niedawno natrafiłam. Ukazywał poszczególne kroki pozwalające własnoręcznie wykonać koszyk ze sznurka bawełnianego. Pomyślałam sobie, że to świetny pomysł i dobrze by było spróbować czegoś zupełnie nowego!

A tu proszę… otrzymałam zestaw, który idealnie pasował do moich planów. Na początku sama nie umiałam uwierzyć w taki zbieg okoliczności. ;-) Oczywiście, nie mogłam wybrać nic innego niż drugiej propozycji. Lubię tego typu rzeczy, czyli coś co mogę wykonać własnoręcznie od początku do końca. Uznałam to za najlepsze rozwiązanie. Nie dość, że zrobienie pierwszy raz czegoś na szydełku stanowiło dla mnie wyzwanie, to zapowiadało się też na całkiem fajną zabawę.

Wybrałam się do Action w poszukiwaniu jakiejś fajnej włóczki. Zakupiłam dwa motki po 100m w kolorze białym. Poszłam w klasykę – kolor biały – z racji tego, że będzie pasował do większości moich rzeczy. Po skompletowaniu wszystkich potrzebnych materiałów zaczęłam szukać jakiegoś fajnego i niezbyt trudnego tutorialu. W internecie jest mnóstwo poradników. Ostatecznie wzorowałam się na tym filmie.
Wykonanie szalika o długości 150 cm zajęło mi około 15 godzin pracy. Koszt materiałów wyniósł 24 zł.

Polecam szydełkowanie na zimowe wieczory!

#mirkowyzwanie #handmade
Desstiny - Cześć Mirki i Mirabelki!
Po raz pierwszy wzięłam udział w akcji ‘mirkowyz...

źródło: comment_1612028495JM51y3YqpnVN24yYMMQdzy.jpg

Pobierz
  • 6