Wpis z mikrobloga

Pracowałem dla jednej babki na umowę o pracę i w jej drugiej firmie na umowę zlecenie. Po 2 miesiącach wypowiedziałem umowy bo traktowała pracowników jak kupa. Mniejsza o to. Oczywiście za zlecenie mi nie zapłaciła od 10 grudnia (2 tys zł). Wysyłałem wezwania, gadałem z jej prawnikiem - byłem straszony, że zgłoszą mnie do prokuratury jeśli będę nękać byłą szefową. No to złożyłem pozew o zapłatę do e-sądu. I do PIPu by ustalił stosunek pracy. No i dzisiaj esemes od byłej szefowej. Co proponujecie jej odpisać? Najwyżej plusowany komentarz idzie (ale bez wulgaryzmów, czy gróźb karalnych plis ( ͡~ ͜ʖ ͡°)).

#pracbaza #bekazpodludzi #oszukujo
nieuczulonyvoohha - Pracowałem dla jednej babki na umowę o pracę i w jej drugiej firm...

źródło: comment_16120272148W7C7Xwi6uUFY5HzY4BM6L.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
@nieuczulonyvoohha masz swój rozum i pewnie nie muszę tego pisać ale żebyś się czas nie dał tej prymitywnej rurze zastraszyć.
Jak nic nie ukradłeś ani nie byłeś agresywny to nic Ci nie może zrobić.
Poproś grzecznie żeby nie pisała, jest nadzieja, że nie przestanie więc może da się z tego zrobić nękanie/zastraszanie.
  • Odpowiedz
@nieuczulonyvoohha: ja bym jej odpisać aktualnie konkretnie tj. "przykro mi nie mam czasu na spotkanie, ale proszę w takim wypadku o informację, jaka jest Pani propozycja rozwiązania sprawy". Laska pewnie zaproponuje, że wszystko wypłaci i się rozliczy, temat z głowy jak dla mnie.

Chyba, że chcesz ja dojechać, pytanie tylko czy nie szkoda na to czasu
  • Odpowiedz
@13579_: ale ja już jej wielokrotnie pisałem w ten sposób. Ona zaczęła mnie straszyć swoim prawnikiem, wysłała mi pismo jego autorstwa że mam przestać ją nękać. Etap pokojowego rozwiązania sprawy raczej się zakończył.
  • Odpowiedz
@nieuczulonyvoohha musisz być ostrożny, te smsy mogą być później dowodem w sprawie. Dobrze jej napisałeś, teraz możesz tylko dodać że chodzi jedynie o uczciwe rozliczenie za wykonaną pracę, ale tym zajmuje się sąd.
Ona cię teraz prowokuje więc nie daj się w nic wciągnąć.
  • Odpowiedz
@nieuczulonyvoohha: babsztyl najprawdopodobniej bedzie chcial Cie sadzic o nekanie wlasnie. W formie odwetu. Te jej dowody, o ktorych mowi to zapewno polecone, smsy i inne przyponinajki o wyplaceciu zaleglego hajsu. Obczaj sobie na wszelki wypadek jak zmiazdzyc jej #!$%@? argumenty i „dowody” przy najblizszej okazji

  • Odpowiedz
@nieuczulonyvoohha: straszy laska tak samo jak dzieci na lolu tylko "prawniczym językiem bez wulgaryzmów" jak sobie nie radzą na przeciwnika

może być, że ma tam jakiś swój punkt widzenia, jakieś nagranko czy coś co cię podQurwi w sądzie ale to trzeba wziąć na klatę na tyle ile możliwe, zresztą sam wiesz najlepiej jaka jest sytuacja
  • Odpowiedz