Wpis z mikrobloga

Pracowałem dla jednej babki na umowę o pracę i w jej drugiej firmie na umowę zlecenie. Po 2 miesiącach wypowiedziałem umowy bo traktowała pracowników jak kupa. Mniejsza o to. Oczywiście za zlecenie mi nie zapłaciła od 10 grudnia (2 tys zł). Wysyłałem wezwania, gadałem z jej prawnikiem - byłem straszony, że zgłoszą mnie do prokuratury jeśli będę nękać byłą szefową. No to złożyłem pozew o zapłatę do e-sądu. I do PIPu by ustalił stosunek pracy. No i dzisiaj esemes od byłej szefowej. Co proponujecie jej odpisać? Najwyżej plusowany komentarz idzie (ale bez wulgaryzmów, czy gróźb karalnych plis ( ͡~ ͜ʖ ͡°)).

#pracbaza #bekazpodludzi #oszukujo
nieuczulonyvoohha - Pracowałem dla jednej babki na umowę o pracę i w jej drugiej firm...

źródło: comment_16120272148W7C7Xwi6uUFY5HzY4BM6L.jpg

Pobierz
  • 172
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nieuczulonyvoohha: miras odpisz że zaniechasz czynności jeśli otrzymasz przelew w 7dni w kwocie o jaką sądzisz się. Zaoszczędzisz czas a pewnie w sądzie będzie ciężko wyrwać wszystko jak we wniosku
  • Odpowiedz
@nieuczulonyvoohha: Ja miałem kiedyś taką sytuację, że pracowałem jako mechanik w szwalni. Mówili że jak się sprawdzę to umowa po tygodniu będzie, hehe. Nie dość, że o umowę musiałem się sam dopytywać to jeszcze nadgodziny robiłem, których nie wpisywali.
Dwa tygodnie tam pracowałem, raz kierownik kazał mi po godzinach pracy poustawiać jeszcze maszyny bo jutro dużo do roboty. Zapytałem, czy szef mi za te nadgodziny zapłaci, skoro to nie jest zapisywane
  • Odpowiedz
@nieuczulonyvoohha: Nie wiem czy to Ci jakoś pomoże, ale bezpodstawne straszenie sądem, celem odwodu od dochodzenia swoich praw, to nic innego jak groźba bezprawna 115kk§12. Do 3 lat pozbawienia wolności, chyba.
  • Odpowiedz
Dziękujemy za subskrypcję MMS KOTY. Od dziś będziesz codziennie dostawał 3 mms-y ze śmiesznymi kotami. koszt 9.99 zl/dzień.Aby zrezygnować wyślij SMS o treści PIES
  • Odpowiedz