Wpis z mikrobloga

Mircy bardziej się opłaca kupić mieszkanie 30-40metrów czyli dużą kawalerkę albo 2 pokoje a za jakieś 10 lat do 60 metrów (3 pokoje)
Nie mamy jeszcze dzieciaków- planujemy jedno, potrzebujemy w domu dwóch stanowisk do pracy chociaz tylko jedno z nas pracuje w domu ;)
Czy od razu ciułać na wieksze?
#mieszkanie
  • 15
@Niuans jesli mieszkanie bedzie na tyle duze ze meble z dwoch pokoi wejda do jednego to nam nie przeszkadza. Obecnie wynajmujemy dwa pokoje a zyjemy głownie w jednym co ma 20 metrow bo stoja tam biurka i rozkladane lozko ktore ciagle jest rozlozone (wolelibysmy mieć podwojne np kosztem kanapy). Drugi pokój słuzy za garderobę już od pół roku. Trzy pokoje są glownie z mysla o dziecku a po nastepnych 20 latach by
@Cumpelnastodwa nie wiem też co będzie za 2 lata kiedy uzbieramy na wklad własny na większe mieszkanie. Jakby mnie było stać już teraz to bym kupiła już teraz 3-pokojowe
@InterferonAlfa_STG mi sie wydaje ze kupno kawalerki w miescie jakos niedlugo jest spoko bo pozniej można kupic wieksze mieszkanie na obrzeżach miasta. Kawalerke wynajać, a pozniej dzieciak bedzie mogł tam mieszkac jesli zdecyduje sie studiować. Jesli nie bedzie dzieciaka w ogole to bedzie wynajmowana i już... dodatkowe zabezpieczenie do emerytury albo się sprzeda....
Ale niebieski chce od razu kupic tylko jedno mieszkanie. I dyskusje trwają ;)