Wpis z mikrobloga

@trevoz: baba mówi coś o samobójstwach mężczyzn:

cichaj babo!!!!!!!!!! oddawaj moje prawo do dziecka

baba mówi coś o aborcji:

patrzcie jaka gupia hahaha


Nic dziwnego, że potem nikt takich mężczyzn nie bierze na poważnie i większość ludzi myśli, że jaja sobie robią z tymi nierównościami xD
To tak jakby Żyd głosował na NSDAP.


@trevoz: A wyciągasz to na podstawie "panowie pouczający mnie jak mam się martwić moimi prawami człowieka mogą się oddalić" dx, a potem nazywasz to mizoandrią. To chyba gardzą takimi ludźmi jak Ty, którzy nigdy nie będą w stanie zrozumieć prostych komunikatów i zawsze będą wrzucać wyobrażoną mizoandrię wszędzie.
@trevoz Ale co, źle mowi? Protestuje bo to dotyczy jej ciala. Jasne że nie będzie sobie słuchać jak banda ludzi którzy nie mają w tej sprawie zadnego osobistego udzialu mówią jej co ma zrobić z własnym ciałem. No #!$%@? trochę logiki, ludzie. Ja wiem że ideolo przysłania, ale #!$%@? rzucanie ad hitlerum to jest taki poziom dyskusji że dotacje gornicze dostaje.
@to_po_prostu_ja Płodu który bez ciała matki nie przeżyje i potrzebuje ciąży oraz porodu. To jest dość istotna kwestia, bo w danym momencie całe obciążenie pozostaje po stronie matki. Co więc w tym nielogicznego?

Co do argumentu "płód jest oddzielną osobą" to jest on zalezny od tego jak definiujesz czym jest osoba. Z tym że większość ludzi, a także prawo, noe traktuje płodu jako osoby. Dlaczego wiec ma traktować akutat w tym przypadku?
@poprostumort akurat prawo w Polsce traktuje płód jako człowieka. Choćby kc lub ustawa o rzeczniku praw dziecka.
Natomiast to, kto jest człowiekiem definiuje nauka. Płód jest człowiekiem w świetle perinatologii oraz nauki o rozwoju człowieka.
To są fakty, a nie opinie.
Kwestia tego, czy jakiś człowiek jest samodzielny, czy zależny od innych ludzi, nie może być kryterium przyznania ochrony życia ludzkiego. Na tej podstawie wiele osób również po orodzie nie miałoby ochrony
akurat prawo w Polsce traktuje płód jako człowieka. Choćby kc lub ustawa o rzeczniku praw dziecka.


@to_po_prostu_ja: Jakieś cytaty? Gdzie w KC masz traktowanie płodu jako osoby? Co do ustawy, to nie, nie traktuje płodu jako człowieka, a jako "dziecko w kontekście ustawy". Taki wygodny skrót pozwalający zmodyfikować definicje w kontekście konkretnej ustawy, nie modyfikując jej w kontekście prawa.

Natomiast to, kto jest człowiekiem definiuje nauka. Płód jest człowiekiem w świetle
@to_po_prostu_ja: Uwielbiam jak mężczyźni wypowiadają się o problemach, które nigdy ich nie będą dotyczyć :)
Tylko zapomina się o jednym - że zabraniając kobiecie dokonania aborcji (nie twierdzę że w każdym momencie i zawsze) i broniąc tę decyzję "zapisami w konstytucji" zapomina się o tym, że NAS KOBIETY TEŻ POWINNA OBOWIĄZYWAĆ OCHRONA WYNIKAJĄCA Z KONSTYTUCJI! A same zapisy w konstytucji nie wskazują na ochronę życia od momentu poczęcia - po prostu