Wpis z mikrobloga

Pierwszą spółką na ogień idzie:

Palantir Technologies
Skrót na giełdzie: PLTR
Kurs akcji na chwile obecną: 35.18USD ~ 131.2PLN
Przychody(2019): 739MLN USD

Opis firmy i jej działalność:
Firma która wytwarza oprogramowania w analizie dużych zbiorów danych(BigDate). W portfolio firmy znajdują się trzy platformy dla poszczególnych wielkości sektorów jak i zapotrzebowania, po standardową platformę Palantir Gotham(Analiza dużych zbiorów danych), Palantir Foundry(rozszerzenie Palantir Gotham), oraz Palantir Apollo(SaaS). Palantir bierze, a raczej ma dostosowane platformy do każdej branży od zastosowanie wojskowe po zastosowanie w opiece medycznej.

Dlaczego warto zainwestować?:
Wczoraj Palantir Technologies podpisał wieloletnie partnerstwo na działalność z firmą Rio Tinto(trzeci pod względem wielkości koncern wydobywczy na świecie i największy pod względem wydobycia węgla.). 26.01 wychodzą dwa dema platform które wcześniej wspomniałem w opisie. Po za tym Palantir Technologies wygrywa dużo kontraktów na zastosowanie swojej platformy w wielu firmach. Rozszerza działalność w `Japonii i prognozy na zwiększenie tam swojej obecności w rynku BigDate.

Strategia inwestycji:
Obecnie kurs akcji jest na górce po debiucie i osiągnął maksimum na poziomie 45$. W mojej ocenie poczekałbym lub automatycznie ustawił kurs na kupno po 30$ bo naturalnie może spaść, ale niestety tutaj jest moje gdybanie bo różnie teraz może zależeć od głośnej sprawy z #gme. Naturalnie takie firmy przy takim rozwoju dochodzą do 100$ za akcje, a ponieważ jest to młoda firma na giełdzie(debiut we wrześniu) to poleciłbym ją, bo prężnie się rozwija co skutkiem jest dynamiczna cena akcji. Jeżeli dysponujesz kwotą 300-330$ Polecam kupić 10 akcji i trzymać je jako long term jeżeli chcesz zabezpieczyć kapitał i traktujesz go jako oszczędności i ochraniasz przed inflacją, bądź short term i sprzedać jak osiągnie poziom zwyżkowy w mojej ocenie 10%.

Uwagi piszcie w komentarzach. Pierwsza analiza firmy, planuje dokładnej robić research dlatego Wasza opinia jest cenna jakie dodatkowe informacje chcecie uzyskać. Planuje robić rozbudowany profil firm z sumą kalkulacyjną różnych środków pieniężnych. W przyszłości jak będzie dużo osób śledziło moje posty planuje zautomatyzować posty z informacjami i analizą i dodatkowo z porównaniem 3 firm i podzielonym budżecie inwestowania(100PLN, 500PLN, 1000PLN). Chciałbym pomóc początkowych adeptów giełd, akcji inwestycji, tym bardziej doświadczonych przybliżenie sylwetek firm.

Uwaga: Mój post nie jest poradą inwestycyjną. Naśladowanie moich ruchów na giełdzie, może być bardzo niebezpieczna dla Twojego budżetu. Ogólnie to czyste szaleństwo!

#gielda #palantir
  • 24
@EugeniuszMotyka: Piona, pierwszą chęć kupna akcji podjąłem jak było za 13,83$. Firma pod względem analizy jest ciężka, firma która w segmencie ma jedynie produkty do Big Date, gdzie konkuruje z molochami, a nawet nie musi. Gdzie rynek BigDate się zwiększa i odgrywa kluczową role w branżach. Analizowałem po informacjach dla inwestorów z wygrywanych kontraktach i współpracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@artur_syn_tadka: Analizuje po wykresie. Nie każę inwestować nikomu tylko sugeruje. 300$ to i tak jest spory wydatek na inwestycje, a są to realne pieniądze które każdy może przeznaczyć, fakt mógłbym doradzić weź zainwestuj 15k bo to tylko 15k. Bazuje na swoim doświadczeniu związany z inwestowaniem w tą firmę.
@vladowme: Spoko, że to piszesz, bo przecież nikt Ci za to nie płaci a intencje masz dobre itp., ale jeśli chcesz, żeby takie "analizy" miały jakiekolwiek pokrycie w rzeczywistości i faktycznie były pomocne, to niestety opisanie firmy słownie praktycznie nic nie znaczy. Musisz zrobić analizę finansową, sprawdzić ich przepływy pieniężne, rachunek zysków i strat, ich bilans i wyciągnąć z tego jakieś wnioski. Takim opisem możesz tylko wprowadzić kogoś w błąd, mimo
@vladowme: oczywiście nie mówię, że spolka nie jest dobra na inwestycje.
Jest takie samo prawdopodobieństwo, że masz rację jak to że jej nie masz.
Chcę tylko wiedzieć czemu sugerujesz właśnie tę spółkę. Może 45 $ to maximum na następne 15 lat. Powiesz mi dlaczego uważasz, że tak się nie stanie?
@powkmane: Dzięki za konkretne rady, jeżeli chodzi o przeliczenie wszystkiego jak to wygląda od strony finansowej jest bardzo ważne i mam to na uwadzę, właśnie chciałem otrzymać takie opinie o wyglądzie, formie, dodatkowych rzeczy ale finanse to must have.

@artur_syn_tadka: Portfolio firmy, finansów i konkurencji. Palantir jedynie ma prawo konkurować z Azure pod względem ceny jak przemodelowania "ogarnięcia" Big Daty. To nie jest analiza a wydaje mi się, że jest
Spółka warta uwagi, ale obecnie trochę droga. W lutym po akcji z GME,AMC prawdopodobnie będzie czekała nas jakaś korekta, gnój będzie na 100% można myslec o dłuższym trzymaniu. Jednak teraz bym się wstrzymał. Sam zrobiłem na PLTR dwa kółka. Teraz kupno PLTR jest słabym pomysłem.