Wpis z mikrobloga

(28/365) RYSY - BRAT (2015)

RYSY to duet muzyczny z Warszawy, w którego skład wchodzą Wojtek Urbański i Łukasz Stachurko. Muzyka jaką tworzą to muzyka elektroniczna, która często #!$%@? się charakterystycznym, głębokim brzmieniem.
Ich debiutancki longplay "Traveler" ukazał się 4 września 2015 roku i szybko wpadł w gusta słuchaczy ;)
Od samemego początku panowie skupili się na aktywności koncertowej i gościli m.in. na Open'er Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver czy Off Festival.

W 2016 roku duet ten został nagrodzony takimi tytułami jak "Odkrycie Roku" magazynu Muno czy "Zespół Roku" wg magazynu Aktivist. Rok później, 12 stycznia 2017 roku zespół Rysy zakończył swoją działalność.

Wojtek Urbański skomentował to w wywiadzie dla Aktivist:
"Podjęliśmy tę decyzję wraz z Łukaszem już jakiś czas temu, na długo przed naszą ostatnią trasą. W pewnym momencie zaczęliśmy koncertować tak intensywnie, że poczuliśmy wyczerpanie materiałem z „Travelera”. Nie zakładaliśmy RYS po to, żeby dochodzić do granic możliwości. Ten projekt powstał wyłącznie z naszej pasji do muzyki, przyjemności z jej tworzenia i grania. Dlatego wspólnie uznaliśmy, że lepiej nie eksploatować projektu do granic możliwości, a pozostawić coś miłego, co będziemy miło wspominać. I ruszyć dalej."

I co mnie cieszy, ruszyli!
Reaktywacja nastąpiła równo ze startem AlterAktywnie, bo 31 grudnia 2020 roku ;)
Dostaliśmy wtedy także premierowy singiel "4GET" który ma się ukazać na albumie o tym samym tytule na wiosnę tego roku ;)

A jeśli chodzi o moje odczucia, brakowało mi na polskiej scenie muzycznej tego typu elektroniki. I słuchaczom brakowało RYS w ostatnich latach i jest na co czekać ;)
"Brat" to utwór, który wg mnie najlepiej oddaje ich brzmienie i pomysł na muzykę. Dodatkowo w komentarzu utwór "Przyjmij Brak" z wokalną pomocą Justyny Święs i Piotra Zioły, oraz utwór tytułowy z zapowiedzianej płyty "4GET".
___
Playlista z wszystkimi utworami na Spotify!

AlterAktywnie.pl
Facebook AlterAktywnie
#alteraktywnie #muzyka
A.....y - (28/365) RYSY - BRAT (2015)

RYSY to duet muzyczny z Warszawy, w którego ...