Wpis z mikrobloga

Wiecie, że nie wszystkie hotele ledwo przędą? Że nie każdy jest na skraju upadku?

Jest sobie hotel Best Western Hotel Felix Omulewska 24, 04-128 Warszawa, do którego co protest ściągane jest pół polskiej policji. We wtorek byłem w tamtej okolicy i zdziwiłem się, że w takie ciasne uliczki pchają się tak wielkie autokary. Dopiero potem sobie przypomniałem, że tam jest psi hotel.

Więc tak, we wtorek ściągają autokary policji, w środę upubliczniają wyrok TK. Ale przy okazji wiecie gdzie pieski śpią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazpisu #protest #polskapolicja #policja
SzubiDubiDu - Wiecie, że nie wszystkie hotele ledwo przędą? Że nie każdy jest na skra...
  • 71
to zdanie każdego z IQ wyższym od pantofelka


@Deska_o0: Czyli każdy kto myśli inaczej jest głupszy od pantofelka. Tak twierdzisz? Jeśli tak jest to chyba masz problem. Są jeszcze jakieś inne kwestie przy których uważasz, że jeśli ktoś myśli inaczej niż ty to jest ćwierćinteligentem?
Czyli każdy kto myśli inaczej jest głupszy od pantofelka.


@killzone: nie, każdy na tyle tępy że nie dostrzega pełnej zależności tego dziwnego tworu od kaczyńskiego ma mój podziw że zdołał przeżyć tyle lat bez mózgu
Ja myslalem, ze sędziowie orzekają zgodnie z litera prawa a nie podejmują decyzje polityczna.


@ZaplutyKarzelReakcji: Oczywiście że zgodnie z literą prawa. Oczywiście że podejmują decyzje polityczne ale i światopoglądowe w TK i NSA, ponieważ wyrokują tam gdzie nie ma sztywnych ram lecz pole do interpretacji. Tak jest wszędzie. Zobacz jak wybiera się sędziów to sądu najwyższego w USA. Tam też jest pytanie czy wybrany sędzia będzie bardziej konserwatywny, czy może o
ażdy wyrok TK czy NSA to decyzja polityczna, bo mówi jak należy interpretować dany przepis w kontekście ustawy zasadniczej


@killzone: NSA nie. NSA jest jak SN tyle, że dla szeroko pojętej sfery prawa administracyjnego. I w przeciwieństwie do TK, NSA nie bada wyłącznie zgodności z konstytucją
widoczniej i nieukrywanej


@Deska_o0: Czy potrafisz przyjąć do wiadomości że ktoś tego nie dostrzega, a nawet wręcz przeciwnie: uważa że żadnej podległości pomiędzy prezesem partii rządzącej a prezesem TK nie ma? Jeśli masz inne zdanie i argumenty to jest głoś, skrywaj, rób co chcesz. Po co obrażasz innych? Myślisz że zmieniasz przez to ich zdanie? Że edukujesz? Efekt jest dokładnie odwotny.
@killzone: NSA nie rozstrzyga co do istoty sprawy, a bada zgodność procedury adminsitracyjnej pod kątem konstytucji, prawa EU, prawa krajowego. Zestawianie obok siebie TK i NSA jest błędem
Zestawianie obok siebie TK i NSA jest błędem


@gnch: Nie zestawiam ich razem co do joty. Twierdzę jedynie iż podejmowane przez nich rozstrzygnięcia mogą a w przypadku TK, mają wydźwięk polityczny. Dlatego każda władza chce mieć na te instytucje wpływ.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@killzone: chęć posiadania przez władzę wpływu należy oceniać jako odejście od zasady trójpodziału władzy. Natomiast pisałeś o tym, że każda decyzja (jak rozumiem miałeś na myśli wyrok lub postanowienie, gdyż "decyzji" NSA nie podejmuje) jest polityczne, co nie jest prawdą.