Wpis z mikrobloga

Zastanawiam sie nad kupnem akcji gamestopu. Shorty sa na poziomie 140% to jakie jest ryzyko wejsc nawet teraz za 350dol? Jesli w malvinie obsraja zbroje i beda zamykac pozycje to cena skoczy w gore wiec i tak sprzeda sie z zyskiem. No i takie masowe wyjscie bedzie trwac kilka dni co da kupe czasu na decyzje. Od niedawna zaczalem sie interesowac gielda takze poprawcie mnie w rozumowaniu. Nie jest to pewnie takie proste co xD?
#gielda #gme #inwestowanie
  • 16
@NavyWolf: faktycznie. Czyli wszystko w rekach, a raczej zwieraczach ulicy. To teraz mam troche zagwozdke. Wierzyc w ludzi, ze nie popuszcza przy jakims wiekszym ruchu i pod naciskiem grubych ryb? Ciezkie pytanie.
@Szokobons: Jeszcze może być tak że brokerzy użyją akcji ulicy, żeby pożyczyć je na rynku dla shorterów. Niektóryre umowy z biurami maklerskimi dopuszczają taką możliwość. Przyszłotygodniowy wykup musi zostać zrealizowany PCR.
@Szokobons: 140% było na początku roku. Jawnie to się podaje okresowo, także wyciągasz złe wnioski. Może urośnie do 500$ a może spadnie do 200$. Musisz sam zdecydować, bo my graliśmy jak było 40$ - 65$ i wzrost był pewny na 99%. Teraz to jest 50/50 - teoretycznie być powinien, ale domu bym pod to nie postawił.
@Ufoloroid: amc to ponoc ma odwrocic uwage od gme, jak nok
@ropemaxxer: na reddicie podaja co jakis czas
@szejas: moglbys mi wytlumaczyc co takie pozyczenie akcji oznacza dla holdera? PCR?
@jack_: dlatego wlasnie mam zagwozdke co robic. Pojde chyba 50% w gme, a drugie 50 w bb
@mbasasello: zgadzam sie, ale gme to sytuacja bez precedensu wiec roznie to moze sie skonczyc. Nie zdziwilbym sie jakby wybili
szejas: moglbys mi wytlumaczyc co takie pozyczenie akcji oznacza dla holdera? PCR?


@Szokobons: Głównym problemem shorterów nie było to że shortowali, tylko że na szortach mieli więcej otwartych opcji niż akcji jest w obrocie (140% zdaje się). Normalnie zapadające shorty starej emisji rollowały się z kolejną emisją i tak to sobie trwało lata. Tym razem też tak może być gdy brokerzy użyją akcji ulicy bez jej wiedzy.
PCR = po cenie
@mbasasello to jest generalna zasada ale wielu przysieca idea. Jasne kilka osób sie wysypie #!$%@? zyski ale jak poczytacie to ludzie wchodza nawet teraz bo chca w tym brac udział. Occupy wallstreet 2.0 . Z danych wynika ze pozycja short jest nadal ogromna, oby administracja Bidena sie nie wtracila...