Wpis z mikrobloga

W sumie to nie zlikwidujemy podatku cukrowego, można natomiast narzucać kary na firmy które sztucznie podbijają ceny napojów. Według mnie ten podatek to zawsze jakiś grosz w budżecie, byle ceny były uczciwe i zgodne z prawdą.

Pieniądze z tego podatku pójdą na dziecięcą psychiatrię w całości.

Uważam...
Całkiem serio, że podatek cukrowy i dziecięca psychiatria to szantaż emocjonalny ale i motywator by działać w słusznej sprawie.

#projektpartia #podatekcukrowy
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja akurat mam taką słabość do takich akcji, że bym wydał 50zł na pepsi byle wspierać psychiatrię dziecięcą, można przez wośp, ale ludzie lubią pepsi
  • Odpowiedz
można natomiast narzucać kary na firmy które sztucznie podbijają ceny napojów


@ProjektPartia: XD może jeszcze niech stworzą elitarną jednostkę do walki z tym. Wiesz, że mozna zwyczajnie nie kupować jeśli uważasz, że cos jest za drogie?
Czym się naćpałeś? XD
  • Odpowiedz
Wiesz, że mozna zwyczajnie nie kupować jeśli uważasz, że cos jest za drogie?


@asdfghjkl dzięki podatkowi przestałem kupować napoje słodzone niemal zupełnie ( ͡º ͜ʖ͡º) nie mam zamiaru oddawać swoich pieniędzy rządowi, niech zabiorą z 13 i 14 a nie z mojego portfela ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@ProjektPartia: jak wspomniałem możesz nie kupować lub iść tam gdzie jest taniej. Napoje słodzone to nie towar pierwszej potrzeby, żeby państwo musiało ingerować w to ile co kosztuje i jaka marżę sprzedawca sobie na tym ustalił.
  • Odpowiedz
@ProjektPartia: ale co ma do tego socjotechnika. Idąc twoim tokiem myślenia to państwo zaraz wszystko musiało by regulować. na przykład ceny iphone, bo może kogoś nie stać XD
Tak gwoli ścisłości już był taki ustrój, gdzie państwo regulowało wszystko od ceny spinacza do papieru po ceny samochodów. Socjalizm się nazywał XD
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: w niemczech np. jak oddajesz butelkę to dostajesz zwrot pieniążków [chodzi o te maszyny do segregacji], też wiele podatków w cenie jest po prostu pożytecznych, więc to jest po prostu motywator

jeśli nie będzie się tego stosować, to będzie się denerwować ludzi podatkami
  • Odpowiedz