Wpis z mikrobloga

W sumie to nie zlikwidujemy podatku cukrowego, można natomiast narzucać kary na firmy które sztucznie podbijają ceny napojów. Według mnie ten podatek to zawsze jakiś grosz w budżecie, byle ceny były uczciwe i zgodne z prawdą.

Pieniądze z tego podatku pójdą na dziecięcą psychiatrię w całości.

Uważam...
Całkiem serio, że podatek cukrowy i dziecięca psychiatria to szantaż emocjonalny ale i motywator by działać w słusznej sprawie.

#projektpartia #podatekcukrowy
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ProjektPartia: o czym ty w ogóle gadasz? XD napisałeś o karaniu to do tego się odnoszę a teraz się wijesz jak piskorz XD Daruj sobie te partię, bo póki co zaczynasz od populizmów niemożliwych do realizacji.
Idealny przepis na populistyczną partię. Napisać, że cos dasz dzieciom i będziesz karał przedsiębiorców. Dopisz do programu jeszcze "średnia hawajska dla każdego" XD
  • Odpowiedz
@ProjektPartia: wolny rynek działa tak, że każdy ustala cenę jaką chcę, jak ustali za wysoką, to najwyżej nikt nie będzie kupował. Skoro ludzie nadal kupują to chyba jest okej, ale nie jestem ekonomistą. A pomysł z karami jest kompletnie niedorzeczny i nawet nie ma co go komentować.
  • Odpowiedz
@ProjektPartia: podatek cukrowy jest do kosza. Nie ma go na zarąbane pod korek cukrem jogurty, jakieś paskudztwa typu kubuś, a dowalono nim napoje BEZ cukru i BEZ kalorii.
  • Odpowiedz
@tyrytyty: zależy od struktury danej branży, jeśli jest jeden wielki gracz i wielu małych, to konkurencja bardzo chętnie dostosuje ceny do tego dużego. Tzn jeśli 70% rynku ma np coca-cola i ona ustawi cenę koli na 10zł to konkurencja, mimo, że technicznie mogłaby sprzedawać po 2zł będzie sprzedawać po 8zł - bo czemu by nie zarobić :). Tak działa wolny rynek, w sumie widać to na rynku energetyków, gdzie marże
  • Odpowiedz