Wpis z mikrobloga

Dobra, bez świrowania i baitowania.

Planuję stworzyć partię polityczną.
Nazwa jeszcze jest do wymyślenia, ale będzie to twór który będzie miał za zadanie odpowiedzieć na potrzeby tego narodu.

Więc od razu mówię że nie będzie tu miejsca na;
-liberałów
-lewicę
-konfedeszurię
-szuryzm ogólnie
-ludowców
-antysystemowców
-radykałów
-i im podobnych

Jest to projekt nastawiony głównie na realizację aktualnych potrzeb polaków;
-Podtrzymywanie świadczenia 500+
-Podwyższenie wysokości emerytur
-Wprowadzenie ulg podatkowych jak w zachodnich krajach
-Rozwój gospodarczy bez idiotycznych projektów jak wielkie lotnisko
-Wydanie miliardów na współfinansowanie budowy mieszkań
-Brak ograniczeń jeśli chodzi o służbę zdrowia i odpowiadanie na absolutnie każdy przypadek natychmiastowo, przedtem podwyżka pensji lekarzom i zwiększenie zatrudnienia i wybudowanie większej ilości placówek medycznych 'na już'
-Wycięcie z budżetu zbędnych wydatków by były jakieś pieniądze na powyższe
-Odseparowanie kościoła od państwa tak by pokazać klechom gdzie ich miejsce

Generalnie wyjście do ludzi i naprzeciw ich oczekiwaniom, bez populistów, bez złodzei, bez oszustów, z dyscypliną znaną z platformy obywatelskiej, bo co jak co, ale pomimo trolli pisowskich to u nich nacisk na profeskę i wycinanie wrzodów był na przyzwoitym poziomie pomimo masy potknięć.

Próba normalizacji państwa, skoro nie ma już i tak odwrotu od tego co wyznaczył pis.

Nie, przez najbliższe 15 lat nie będzie odwrotu od pisowskiego socjalizmu. Problemem jest natomiast to w jaki sposób powstrzymać inflację przy braku zatrudnienia i wysokich kosztach prowadzenia biznesu i stworzeniu przez pis patologicznie rozdętej płacy minimalnej.

Do tego wyzwaniem jest zadłużenie państwa, prawdopodobnie brak perspektyw kredytowych. Obawiam się że jeśli pis wprowadzi minimalną 4tys, to trzeba ją będzie obniżyć albo stworzyć obok niej system który niestety doprowadzi do zmniejszenia wynagrodzeń dla tych przedsiębiorców którzy są niewypłacalni.

Jest jedna wielka patologia. Koszta pracy można zmniejszyć, można potworzyć system podatkowy, wprowadzić grupy podatkowe. Ale to wszystko będzie cholernie bolesne, a kraj nie może przecież tylko rozdawać ludziom pieniędzy jeżeli ci mają żyć głównie ze swojej pracy. Też czeka nas sprzątanie po pisowskim lockdownie który wypier..ił w kosmos setki tysięcy miejsc pracy.

Ruina. A wszystko przy aprobacie ludzi co ekonomię widzieli ostatni raz podczas emisji agrobiznesu.

Btw. Za to co pisała godek na fejsie w sprawie tego polaka z angli, za bycie z nim na 'ty' i popieranie sprowadzenia go by 'ratować' mu życie pomimo iż nie był w śpiączce, a miał obumarły mózg. Mam zamiar w pierwszym miesiącu rządzenia, po czystkach w pisowskiej prokuraturze i policji, wsadzić ją do psychiatryka. Nie w jego imieniu. Po prostu odczuwam gniew. Ten babsztyl przekroczył granicę.

#neuropa
#konfederacja
#4konserwy
#projektpartia
#lewica
#gospodarka
#ekonomia
#bekazpisu
#bekazprawakow
#bekazkatoli
#bekazpodludzi
  • 51
@znicz: Gniew przede wszystkim motywuje. No i wybacz, ale jak ktoś potrafi myśleć logicznie i generalnie sprawnie kalkuluje i ocenia sytuację to gniew tylko pomaga. Przy kwestii tej babki nie ma się nad czym zastanawiać. TRZEBA JEJ POMÓC TRAFIĆ DO DOLINY MUMINKÓW
ustalmy jedną rzecz, te 20 miliardów rocznie, nie pozwala nam się rozwinąć gospodarczo ani energetycznie i pakuje nas w kredyty, nawet jak się obetnie to tu to tam, to zobowiązanie pozostaje

albo niech nam odpuszczą na parę lat, albo niech to sami finansują
mnie w ogóle zastanawia jak możecie uważać że wszystko jest wporządku

nie, serio, bo armia USA mogłaby te 5 miliardów dolarów nam łożyć na wojsko, to nie problem dla takiego kraju, nawet jak nie oni, to niech nam zrobią zrzutkę

my kur...wa nie mamy na nic pieniędzy przez to co odwalił pis! no do cholery!
@ProjektPartia: - ja bym zlikwidował wszelkie socjalne dodatki a za to podniosl drastycznie kwote wolna od podatku.
- Sprywatyzowal calkowicie służbę zdrowia
- Zlikwidował wiekszosc przywilejow emerytalnych
- Wycofał konkordat, odebral mienia nie sakralne i opodatkowal zwiazki wyznaniowe
- Zrównał stawkę vat do jednej.
- Wywindowalbym poziom nauczania poprzez drastycznie podniesienie wymagań egzaminacyjnyvh. Cała edukacja do przebudowy.
- związki zawodowe utrzymywane ze swoich składek
- likwidacja większości górnictwa

Wiele by się
@romanzholandii: poza tym kwota wolna służy głównie pracy dorywczej by móc zarobić na wakacje

-sprywatyzowanie służby zdrowia jest w USA, nie działa #!$%@?, serio, idź się tam leczyć, prędzej się powiesisz przez długi jak se złamiesz nogę
-ja bym kościół w ogóle zaorał w polsce, znaczy wiecie, ja rozumiem, pomogli obalić komunę, ale teraz to już przesadzają
-stawka vat do jednej prowadzi do drożyzny
-edukacja w ogóle powinna być na zasadzie;
@ProjektPartia: - po co 500+, mieszkanie itd.. skoro można by to rozwiązać wszystko podnosząc kwotę wolną od podatku? Obecny system promuję patologię, ludzi którzy nigdy nie pracowali i nie będą pracować oraz rozwój biurokracji.
- służba zdrowia w Polsce istnieje już tylko na papierze. Sprywatyzować jak na zachodzie Europy. Skończą się przekręty.
- Jedna stawka vat wcale nie prowadzi do drożyzny tylko do dużego ułatwienia prowadzenia działalności oraz znów można jakiś
@ProjektPartia: A ja się spytam:
- Co z konkordatem i obecną sytuacją kleru w Polsce?
- Co z palącą kwestią LGBT, aborcji, oraz In Vitro i eutanazji?
- Czy będą reformy systemowe, czy demokracja w obecnym wyglądzie zostanie?
- Co z edukacją?
- Co z służbą zdrowia?
- Czy będzie wielka prywatyzacja, czy jednak nie?
- Jak będzie wyglądała współpraca Polska-UE?
- Jak będzie wyglądała energetyka i górnictwo?
- Co z
@PoteznaDukielka: zrobi dużo więcej niż myślicie.
- pisałem wyżej, do wycofania, każdy związek wyznaniowy traktować jak działalność biznesową.
- aboracja, Invitro, eutanazja TAK, odpowiednio obwarunkowane. LGBT, wystarczy dać im prawo do zawierania związków partnerskich i temat się sam skończy, więcej im do szczęścia nie potrzeba :)
- demokracja w obecnym systemie kuleje, brakuje możliwości prawnych odwoływania władz i instytucji na różnych szczeblach, za dużo immunitetów, niejasne stanowiska i funkcje, i tak
A nie mówimy przypadkiem o tym samym? Geje lub lesbijki nie mogą być małżeństwem ponieważ małżeństwo to pojęcie czysto związane z religią. Pisząc związek mam na myśli wszystkie aspekty cywilno-prawne. Jeśli oddzieli się całkowicie aspekt religijny od państwa to nikt nie zawiera cywilnie małżeństwa tylko legalizują związek.
@romanzholandii: Pytanie kierowane było do @ProjektPartia , bo to on tworzy partię i nie zawarł, co chce zrobić z tym, ale co do tego co napisałeś:

LGBT, wystarczy dać im prawo do zawierania związków partnerskich i temat się sam skończy

Temat na tym by się nie skończył, bo jeszcze prawo do adopcji i wykorzenienie homofobii, ale pierwsze można zawrzeć już w prawie do zawierania związku, a to drugie to proces

maturę
- Co z konkordatem i obecną sytuacją kleru w Polsce?

- Co z palącą kwestią LGBT, aborcji, oraz In Vitro i eutanazji?

- Czy będą reformy systemowe, czy demokracja w obecnym wyglądzie zostanie?

- Co z edukacją?

- Co z służbą zdrowia?

- Czy będzie wielka prywatyzacja, czy jednak nie?

- Jak będzie wyglądała współpraca Polska-UE?

- Jak będzie wyglądała energetyka i górnictwo?

- Co z rolnictwem?


@PoteznaDukielka:

-wypowiedzenie i zaoranie
@PoteznaDukielka: mój błąd, chodziło mnie o poziom trudności z lat 90 tych ale z matematyką i ekonomią/wos obowiązkową. Ludzie muszą umieć liczyć i być ogarnięci w ekonomii, a nie jak teraz że aż tak duży odsetek myśli że nie płaci podatków. Matematyka służy nie tylko do nauki wzorów ale także logicznego myślenia.

@ProjektPartia każdy ma prawo do głosowania i startowania w wyborach. Tutaj jest potrzebna edukacja społeczeństwa.

powrócę jeszcze do pomysłu