Wpis z mikrobloga

Czy kredyty konsumenckie np. na samochod sa tak samo zbudowane jak hipoteczne? Czyli nadplacajac taki kredyt po oplaceniu raty w danym miesiacu splacamy czesc kapitalowa a nie odsetkowa? Zastanawiam sie nad takim kredytem ale chcialbym dac banku jak najmniej odsetek, np wydluzyc na maksa okres kredytowania zeby rata byla niska i przy tym czesc odsetkowa niska a ja bym nadplacal jak szalony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oszczedzanie #oszczednosci #finanse #kredyt #kredyty #pozyczka #pozyczki
  • 5
  • Odpowiedz
np wydluzyc na maksa okres kredytowania zeby rata byla niska i przy tym czesc odsetkowa niska a ja bym nadplacal jak szalony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ortaliontrenera: niska rata to dłuższy okres kredytowania. Długi okres kredytowania to wyższa suma odsetek. Wyższa suma odsetek to niekorzystne rozłożenie części raty kapitałowej i odsetkowej w racie kredytu, na początku będziesz płacił bardzo dużo odsetek i bardzo mało kapitału i jak
  • Odpowiedz
@ayyy_lmao: no nie zgadzam się. Musisz to przeliczyc w przypadku kredytu hipotecznego np. Ja wzialem na krotki okres i mam wysoka rate ktora sie rozklda mniej wiecej 50/50 czyli 900odsetek i 900kapitalu a moglbym miec 450odsetek i kapitalu. Biorac taki kredyt hipoteczny na bardzo dlugi okrs np 35lat zamiast 10lat i nadplacajac w kazdym miesiacu tyle ile teraz place, rate mam 1800 a nadplacam 5000k to lepiej bym wyszedl biorac kredyt
  • Odpowiedz
@ortaliontrenera: tyle że nie wiesz jaki będzie WIBOR i stopa referencyjna w przyszłości. A 35 lat kredytu to jest wystarczający okres żeby mieć przynajmniej 1 dołek i 2 górki. I nie mówię tu o tym, że można stracić dochody, ale o tym że może zmienić się polityka monetarna na zdecydowanie bardziej jastrzębią.
  • Odpowiedz