Wpis z mikrobloga

@cytmirka: nawet nie wiesz ile godzin poświęcam na pielęgnację... Włosy zaczęły lecieć od kiedy zmieniono mi dawki hormonów na większe i nie mam już połowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@paniswiata: No wiesz co, ja dopiero niedawno zaczęłam używać jako wcierkę serum do głowy z Nowa Kosmetyka, ale nie widze póki co efektów, bo to długotrwały proces. W każdym razie używam od półtora miesiąca i nie mam żadnych negatywnych zmian :)
  • Odpowiedz
@musztym: ()
@cytmirka: rozumiem, spróbuję jak tylko ogarne łupież, bo to dramat XD
@lajsta77: ja mam tak od roku i zawsze miałam tak grube włosy, że nie mogłam ich obiąć dłonią, a teraz złapie kit między kciukiem a małym palcem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@paniswiata: przycinać końcówki jak tylko widzisz, że choć trochę szczotka o nie zahacza i wyrywa, stosować odpowiednie wcierki i suplementy (koniecznie zrobić badania pod kątem niedoborów), no i z całego serca polecam kanał/blog Agnieszki Niedziałek, ona bardzo dokładnie mówi jak pielęgnować włosy, od czego zależą różne problemy i jest po prostu ludzka w tym, nie mówi, że masz coś wyrzucić, bo jest ewidentnie złe, jedynie na co zwracać uwagę w składach
  • Odpowiedz
@paniswiata po pierwsze, skonsultuj może z innym lekarzem czy dawka hormonów, które przyjmujesz są na pewno dla Ciebie odpowiednie. Raczej nie powinno być tak, że po ich przyjmowaniu zaczynają Ci lecieć włosy z głowy. Jak już to ograniesz to pójdź najpierw do dermatologa, niech zobaczy czy Twój łupież jest czymś co trzeba leczyć dermatologicznie, czy to już bardziej kosmetyczna sprawa (w takim przypadku polecam udać się do dobrego trychologa, gdyż Twój problem
  • Odpowiedz
@welin: tak wiem, oglądam.
@dysfunctional_lady: No właśnie czas się wybrać do lekarza, bo zauważyłam, że im wyższa dawka hormonu tym włosy bardziej zaczęły lecieć. A łupieżu nie mogę ogarnąć żadnymi szamponami, tymi z apteki też. Próbowałam nawet ocet jabłkowy. Poskutkowało, ale na chwilę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@paniswiata dla mnie to jest bardzo podejrzane, że po tabletkach wypadają Ci włosy. Czytałaś może potencjalne skutki uboczne leków, które przyjmujesz? Możliwe, że wypadanie włosów jest jednym z nich i akuratnie u Ciebie taki skutek ma miejsce.
  • Odpowiedz
@dysfunctional_lady: wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy to norma, ale po lekach właśnie powinno się to jakoś unormować. Niestety jest wręcz przeciwnie. Nie sądze też dawki mam za niskie, bo wcześniej brałam 50 (teraz 175) i włosów leciało o wiele mniej
  • Odpowiedz