Wpis z mikrobloga

Reminder dla tagu #przegryw i #depresja że mało kto zrobił dla nas tyle co Pan Premier Donald Tusk.

On na początku swoich rządów zniósł zalegalizowane więziennictwo na młodych mężczyznach zwane poborem wojskowym.

Gdyby nie on mielibyśmy drugą gimbazę a sebki zniszczyłyby nam życie przez 9 miesięcy.

Gdyby nie on statystyki samobójstw mężczyzn w Polsce byłyby jeszcze wyższe (patrz film Samowolka z 1993).

To chęć uniknięcia tej chorej instytucji doprowadziła Magika do szaleństwa i samobójstwa w wieku zaledwie 21 lat.

Każda wioska ma jednego starszego pana, który jest cichy, chory psychicznie a za młodu był gierojem. Wszystko zmieniło wojsko. Tak, z paru sebków zrobi lepszych obywateli ale generalnie będzie psychikę niszczyć.

Myślisz że ciebie by to ominęło bo studia? I tak musiałbyś iść na krótkie szkolenie a po dyplomie od razu do pracy bo inaczej przypał.

Jeszcze raz, dziękuję Panie Donaldzie.

#neuropa #wojskopolskie #polityka
Pobierz knur3000 - Reminder dla tagu #przegryw i #depresja że mało kto zrobił dla nas tyle co...
źródło: comment_1611653155LISkmcyXBhx12Ev5Ueug8c.jpg
  • 73
@knur3000: > Gdyby nie on statystyki samobójstw mężczyzn w Polsce byłyby jeszcze wyższe (patrz film Samowolka z 1993).
Falę w wojsku zakończyło skrócenie służby do 9 miesięcy bo nie miał kto przekazać "młodemu" wojsku zwyczajów no i sytuacja przedstawiona w filmie "samowolka" była patologiczna no i trochę bez sensu porównywać wojsko zaraz po upadku komuny do czasów wczesnego NATO w Polsce.
@wojskowy-onanista1:

Rahim:

Druga wizyta przed komisją wojskową znowu zakończyła się dla Magika odroczeniem, ale to ponownie było jedynie odroczenie wyroku. I myślę, że wystawiając się na tak ogromny stres i dowalając sobie w każdy możliwy sposób, tak naprawdę kopał pod sobą dół - pisze w Ludziach z tylnego siedzenia Rah.


Rahim i Fokus:

sprawa dotycząca jego powołań przez Wojskową Komisję Uzupełnień. Miał już wtedy żonę i dziecko, a ponadto był to
Każda wioska ma jednego starszego pana, który jest cichy, chory psychicznie a za młodu był gierojem. Wszystko zmieniło wojsko. Tak, z paru sebków zrobi lepszych obywateli ale generalnie będzie psychikę niszczyć.


@knur3000: Ten wujek to znajoma historia - jest taki gościu, teraz już w wieku 65 lat w mojej rodzinie, który za młodu był normalnym gościem, w miarę dynamicznym jak na warunki panujące dookoła, jakaś dziewczyna, praca na gospodarstwie itp. Poszedł
@knur3000: > Gdyby nie on statystyki samobójstw mężczyzn w Polsce byłyby jeszcze wyższe (patrz film Samowolka z 1993).

Falę w wojsku zakończyło skrócenie służby do 9 miesięcy bo nie miał kto przekazać "młodemu" wojsku zwyczajów no i sytuacja przedstawiona w filmie "samowolka" była patologiczna no i trochę bez sensu porównywać wojsko zaraz po upadku komuny do czasów wczesnego NATO w Polsce.

@merciless85: Fala zakończyła się jeszcze wcześniej, kiedy wprowadzono jednopoborowe
@knur3000 byłem jednym z ostatnich poborów i za moich czasów nie istniało coś takiego jak fala. Jakiś gość próbował gnoić jednego chłopaczka i jedyne co mu wyszło, to sprawa zgłoszona do ŻW. Tylko to chciałem sprostować. Co do reszty się zgadzam. Wojsko to jedna wielka strata czasu. Przez 9 miesięcy z kałacha strzelałem raz (4 pestki z pojedynczego). Jedyne, czego się tam nauczyłem, to zasypiania w różnych dziwnych miejscach, np na betonie
@rachuneksumienia: A wiesz że zbrodniarzem jest prawie każda większa postać historyczna? Chrobry to potwierdzony gwałciciel ale zdarzy ci się go mieć w portfelu.

Plus wiadomo że PO szukało oszczędności, ale liczą się skutki.

@nikifor: Nie mówię że PO czy Tusk to były złote lata i cudowne decyzje, ale to im się udało i szacun. Nie ma porównania ze współczesnym zamordyzmem
@rachuneksumienia

PO szukało OSZCZĘDNOŚCI,


No #!$%@?, straszny zarzut, rząd szukał oszczędności xD dlatego Tusk zły xD

Powinien bezmyślnie #!$%@? pieniądze na prawo i lewo jak się obecnie to robi, wtedy byłby patriotą

Prawda jest taka, że podejmował często decyzje niepopularne mając na względzie stan tego państwa w dłuższej perspektywie czasowej niż do końca kadencji. No ale Tusk zły, nie powinien nic robić tylko pieniądze za darmo rozdawać to wtedy byłby bohaterem xD
@knur3000: Fala w wojsku była patologią która przyszła ze wschodu. Nie czuję się na tyle kompetentny aby jednoznacznie stwierdzić, czy służba zasadnicza powinna być obowiązkowa lub nie, ale miesiąc, śmieszny miesiąc w kamaszach nikomu by nie zaszkodził, a wielu ludzi by wzmocnił psychicznie na tyle, żeby poradzili sobie w późniejszym życiu. Oczywiście bez falowej patologii i #!$%@? się wzajemnie przez żołnierzy, każda dobra armia funkcjonuje na zasadach braterstwa.