Wpis z mikrobloga

Reminder dla tagu #przegryw i #depresja że mało kto zrobił dla nas tyle co Pan Premier Donald Tusk.

On na początku swoich rządów zniósł zalegalizowane więziennictwo na młodych mężczyznach zwane poborem wojskowym.

Gdyby nie on mielibyśmy drugą gimbazę a sebki zniszczyłyby nam życie przez 9 miesięcy.

Gdyby nie on statystyki samobójstw mężczyzn w Polsce byłyby jeszcze wyższe (patrz film Samowolka z 1993).

To chęć uniknięcia tej chorej instytucji doprowadziła Magika do szaleństwa i samobójstwa w wieku zaledwie 21 lat.

Każda wioska ma jednego starszego pana, który jest cichy, chory psychicznie a za młodu był gierojem. Wszystko zmieniło wojsko. Tak, z paru sebków zrobi lepszych obywateli ale generalnie będzie psychikę niszczyć.

Myślisz że ciebie by to ominęło bo studia? I tak musiałbyś iść na krótkie szkolenie a po dyplomie od razu do pracy bo inaczej przypał.

Jeszcze raz, dziękuję Panie Donaldzie.

#neuropa #wojskopolskie #polityka
knur3000 - Reminder dla tagu #przegryw i #depresja że mało kto zrobił dla nas tyle co...

źródło: comment_1611653155LISkmcyXBhx12Ev5Ueug8c.jpg

Pobierz
  • 73
On na początku swoich rządów zniósł zalegalizowane więziennictwo na młodych mężczyznach zwane poborem wojskowym.


@knur3000: Totalna bzdura. On nie jest zniesiony, a zawieszony. Jeśli wojsko chce to może każdemu przeprowadzić obowiązkowe szkolenie wojskowe. A zawieszenie poboru nie miało nic wspólnego z pomocą młodym mężczyznom, a celem było zwiększenie profesjonalizacji wojska, więc przestań szerzyć dezinformacje.
@knur3000: 1. Pobór w jego ostatnich latach znacznie się ucywilizował
2. Miałem d. i sądzę, że znaczna ilość przegrywów też miała zbliżoną kategorię, więc mi i tak wszystko jedno

Za to Buzka za wprowadzenie gimbazy faktycznie #!$%@?ć prądem.
Totalna bzdura. On nie jest zniesiony, a zawieszony. Jeśli wojsko chce to może każdemu przeprowadzić obowiązkowe szkolenie wojskowe. A zawieszenie poboru nie miało nic wspólnego z pomocą młodym mężczyznom, a celem było zwiększenie profesjonalizacji wojska, więc przestań szerzyć dezinformacje.


@AssRock: Tzn. na tym ta bzdura polega i dezinformacja?

Młodzi mężczyźni byli przymusowo i masowo pobierani do wojska? Byli.
Dzisiaj już nie są? Nie są.
Co zmieniło tę sytuację? Zmiana przepisów za
@knur3000: OPie, służba zasadnicza nie została zniesiona, tylko ZAWIESZONA. Bez problemu można wznowić pobór, jak będzie potrzeba. Nie mówię, że to dobrze, bo jestem przeciwnikiem marnotrawienia pieniędzy i czasu, zresztą ponad rok temu pisałem o tym posta, i mówię to z perspektywy kogoś, kto ma więcej z wojskiem do czynienia. Żałośni są ludzie, którzy używają argumentu o rurkach i robią z wojska lek na wszystkie bolączki każdego pokolenia.

A na tę