Wpis z mikrobloga

Mirki,

Podczas pandemii Urząd Lotnictwa Cywilnego ograniczył o ponad połowę liczbę osób mogących zdawać egzaminy teoretyczne. Aktualnie aby móc zdawać egzamin należy się na niego zapisać przez Internet, jednak miejsc jest o wiele mniej niż chętnych i chętnych z miesiąca na miesiąc przybywa, bo za każdym razem wielu osobom nie udaje się zapisać na sesję, która trwa 9 dni roboczych i jest w godzinach od 9 do 15.
Dodatkowo jak np. wczoraj były zapisy na sesję lutową, to o 9:00 się zaczęły, strona wtedy padła, a wielu osobom udało się wejść dopiero o 9:03 to już żadnych miejsc nie było, więc muszą czekać w nadziei, że za miesiąc im się uda, a należy mieć na uwadze, że czas na zdanie teorii jest ograniczony.
Jak rozwiązać tę sytuację? Można na wiele sposobów, jednak najprostszym się wydaje wydłużenie czasu sesji z dwóch na trzy albo cztery tygodnie oraz wydłużenie godzin zdawania do 18 (tak było w wakacje 2020 więc nie jest to niemożliwe).
Ludzie zapłacili za ten egzamin często grube pieniądze, niektórzy muszą go zdać aby pracować, rozwijać się. Dlatego zachęcam Was do podpisania petycji - wiem jak to z nimi jest, ale co możemy innego zrobić?

https://www.petycjeonline.com/wyduenie_trwania_sesji_w_urzdzie_lotnictwa_cywilnego

#zalesie #lotnictwo #samoloty #szybowce
  • 10
@Velsey: A kiedy zdawales? Bo ja jakieś 12 lat temu i wtedy serio było srogo. Załączniki jakości ksera, a że odpowiedź np. z performanców różniła się czasem o grubość ołówka to trzeba było robić wyliczanke :P
@Wojtasinski: a to ja 2 lata temu, ale załączniki też nie były rewelacyjne. Sporo domyślania się, ale mimo wszystko Panie z komisji były w porządku i starały się pomóc szybko drukując załączniki na większych kartkach :D
ATPL w naszym ulcu to jw - kpina. Trochę marna rada, ale jeśli gdybyś się już zdecydował zdawać w sesji bez rezerwacji to polecam po pierwszym tygodniu dosyć często odświeżać tabelkę z rezerwacjami - często ludzie zwalniają rezerwację, bo udaje im się popchnąć coś wcześniej albo w ogóle nie przyjeżdżają. W zeszłym roku udało mi się tak dwukrotnie wyrwać termin
@mikson123: Potwierdzam to co pisze @c172pilot:
Mi się licencja SPL na tyle rozciągnęła że mi te dwa lata ważności egzaminu w ULCu przepadło i zdawałem zeszłym roku pod koniec września bez rezerwacji(papiery wysłałem początkiem sierpnia, nie śpieszy im się tam, ale w 30 dniach roboczych się wyrobili).

Teraz nie da się wbić bez rezerwacji, a system rezerwacji tam to działa jak opisałeś. W minutę wszystko obstawione.