Wpis z mikrobloga

@Jaroslaw_Keller:Pod względem sylwetki Cavil akurat jest zdecydowanie zbyt duży „Kawał chłopa, pomyślała odruchowo, choć chudy, ale jedna żyła... Łeb biały, ale brzuch płaski niby u młodzika, widno, że trud mu druhem, a nie słonina i piwo...” Milva Chrzest ognia
  • Odpowiedz
@Wronski444: Tak, dokładnie to powinno być decydującym i najwazniejszym czynnkiem, czyli profesjonalizm i umiejętności danej osoby, natomiast trzeba chyba mieć wydłubane oczy aby nie zauważyć że netflix nagminnie podmienia osoby białe z materiału źródłowego, na osoby z reguły czarne i nie mówię tu tylko o Wiedźminie. Właściwie nigdy nie dzieje się to w drugą stronę. To jest nachalnie wciskane zjawisko kulturowego przywłaszczenia (Cultural appropriation).
  • Odpowiedz
elfy w wszystkich książkach były białoskóre


@Janusz_Rekina: no dobra, ale elfy z tego co kojarzę fantasy bardzo dobrze się kamuflowały i z punktu widzenia przeciwnika pojawiały się znikąd. Jak będzie scena np. na drodze z nawierzchnią bitumiczną to ten aspekt będzie zachowany. Nie zawsze możliwe jest zachowanie przy produkcji wszystkich cech bohatera.
  • Odpowiedz
Chyba liczy się jej gra aktorska, a nie poziom melaniny w skórze, ale ok.


@Wronski444: skoro liczy się gra aktorska, a nie poziom melaniny w skórze, to czemu Akademia Filmowa będzie przyznawać swoją nagrodę z uwzględnieniem obecności ludzi o odpowiednim poziomie melaniny w skórze?
  • Odpowiedz
@rudyba: Znam kilku modeli którzy sprawdzili się jako aktorzy, ale niestety często grają jak drewno i dlatego mam lekkie obawy. Ale jej nie znam, więc pożyjemy zobaczymy- mam nadzieję że się sprawdzi :)
  • Odpowiedz
@Wronski444: Ależ jak najbardziej. Wkurza mnie jedynie to że Elfy zawsze były przedstawiane jako bladolice, smukłe istoty podobne do ludzi. Murzyn Elf po prostu nie pasuje do "kanonu". Często to są kraje o klimacie umiarkowanym z zimami. Skąd tam czarni? Rozumiem, że Zerrikanki są czarne. To psuje imersje płynącą z filmu. Ostatnio oglądałem jakiś film na netflixie .. ostatni rycerze? Tam to w ogóle pomieszane z poplątanym. Świat wyglądał jak
  • Odpowiedz