Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Hej! Dziś zapraszam Was i proszę o wykopanie łatwego przepisu na pulled pork, czyli szarpaną wieprzowinę

Jest to zmodyfikowana wersja mojego przepisu, który pojawił się tu ponad 2 lata temu. Przepis bardzo prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić :D

Mam nadzieję, że odcinek Wam się spodoba, a pulled pork wktórce zagości na waszym stole. Jeśli zrobicie szarpaną wieprzowinę to pochwalcie się zdjęciem na mirko i oznaczajcie mnie oraz tag #kuchniamg78

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
MG78

_____________________________________

#kuchniamg78 - mój tag do obserwowania lub czarnolistowania

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania. Jeśli chcesz być dołączony do listy zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej.
Jeśli Cię zawołałem, a nie chcesz być wołany zaplusuj inny komentarz.
źródło: comment_16115654743koKNCw8v3OdmukNvtcY7q.jpg
  • 137
@MG78: A ja polecam robić w rękawie do piekarnika, 90-100 stopni na 5 godzin.
2 dni wcześniej porządnie posolić, następnego dnia wyjąć i dobrze umyć a nastepnie osuszyć.
Dodać suchą marynatę i wstawić na noc do lodówki.
Wyjąć parę godzin przed pieczeniem żeby mięso miało temperaturę pokojową, do rękawa i niech się powolutku robi.

Nie trzeba dodawać żadnych płynów bo sos robi się naturalnie.
@MG78: a co w tym trudnego? Przyprawiasz mięso, wkładasz w rękaw albo przykrywasz naczyniem/folią i wrzucasz do piekarnika na noc na niską temperaturę. Najwyżej ostatnie pół godziny robisz bez przykrycia w 180 stopniach jak chcesz wersję lepszą.
Przepis trochę jakby ktoś chciał hackować robienie kanapki z serem xd
@s-k-fantasyfactory: Zależy jak na to spojrzysz, jak robisz porcję na kilka osób na dwa dni, powiedzmy z 1.5 kg łopatki to koszt pieczenia się rozłoży na te 8 porcji powiedzmy. Koszt też nie jest jakiś wielki, bo współczesny piekarnik przy 100-140 stopniach zużyje z 1200-1500 W, może nawet mniej jeśli mówimy już o etapie utrzymywania temperatury a nie nagrzewania, ale nawet zakładając te 1500W to 6h pieczenia to 9 kWh, przy
@MG78: Wykopałem w ciemno a teraz zaczynam oglądać. Jak okaże się że znowu będziesz "rozpuszczał ser" zamiast go roztapiać to cofnę plusa. Nie zawiedź mnie!