Wpis z mikrobloga

@Kick01: wczoraj wrzucałam swoją kolekcję ale zdecydowanie skromniejszą. Chociaż wiem że ojciec ma gdzieś u siebie na strychu angielskie wydania (nieco gorszej jakości bo ten "amerykański" papier szybko niszczeje) i prawie wszystkie książki mamy też w formie ebooków (ale to nie to samo co namacalna książka). Plus jest taki że można wszystko kupić jednym kliknięciem.

Pamiętam jak kiedyś próbowałam znaleźć na allegro vision of the future po polsku/po angielsku i pojawiały
@Wieczna_Konkubina: Widziałem Twoją kolekcję - masz takie creme de la creme klasycznych powieści dziejących się po bitwie o Yavin - Cienie Imperium, Thrawn, X-Wingi, Nowa Era Jedi :)

Co do Dylogii Zahna (Widmo Przeszłości/Wizja Przyszłości) to są to jedne z najlepszych powieści starwarsowych ever (robiących z Mary Jade prawdziwie pierwszoplanową postać), ale niestety nie doczekały się wznowienia, więc ciężko je znaleźć w jakiejkolwiek cenie. Ja niestety gdzieś podziałem właśnie swój egzemplarz
@vortange05: Legendy są tak rozległe, że rzeczywiście można sobie wybierać i przebierać :)

Jeżeli chodzi o okres przed Nową Nadzieją, to polecam chociaż przekartkować Komandosów Republiki autorstwa Karen Traviss. Tak, wiem - wojny klonów be ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale sposób w jaki Karen stworzyła całą kulturę Mandalorian i przelała ją na klony jest po prostu świetny. Nie wiem, czy jakikolwiek inny autor oprócz Zahna, zrobił tyle