Wpis z mikrobloga

(24/365) Rhye - Song For You (2018)

Rhye to projekt muzyczny kanadyjskiego piosenkarza Mike'a Milosha. Z początku, w projekcie tym uczestniczył z nim tylko Robin Hannibal - duński producent muzyczny, a pierwszymi owocami ich współpracy były single "Open" i "The Fall".
Single te wydane były jednak online i nie przyniosły dużego rozgłosu. Album debiutancki "Woman" został wydany 4 Marca, 2013. Zaledwie 4 miesiące później, kandydował do Polaris Music Prize (nagroda muzyczna, przyznawana corocznie najlepszemu albumowi kanadyjskiemu na podstawie wartości artystycznej, niezależnie od gatunku, sprzedaży czy wytwórni.)
W 2017 ogłoszono, że Robin nie jest już dłużej częścią Rhye, a sam projekt wyewoluował do formy muzycznego kolektywu, prowadzonego przez Milosha.
Szczerze mówiąc, gdy pierwszy raz usłyszałem Rhye, byłem niemal pewien, że za śpiew odpowiada kobieta - i ku mojemu zdziwieniu nie byłem odosobniony w tym przekonaniu.
Innym razem, utwór 'Song For You' odnalazłem na kanale COLORS, gdzie jest wykonywany, i gdzie można zobaczyć oddanie wokalisty.
Wahałem się, którą wersję tego utworu zamieścić - więc wykonanie z COLORS, wstawiam w pierwszym komentarzu
Oficjalny klip, doskonale oddaje uczucia zauroczenia, zakochania, pożądania, smutku czy rozstania. Bardzo wiele utworów Rhye mówi o miłości, lecz często nie są one formą wyrazu aktualnego uczucia, przeżywanego przez samych artystów; często nie mówią o jakiejś konkretnej miłości, a po prostu - o miłości. Takie są też klipy do dwóch pierwszych singli (wyżej wymienionych), i taki jest klip do 'Song For You'.
Doskonale pokazuje magię wspomnień, i podkreśla ich wyjątkowość. Jest kompilacją wszystkich znanych nam zakochań, i rozstań. Mówi o miłości, miłości często jednak tak kruchej i ulotnej.

___
Playlista z wszystkimi utworami na Spotify!

AlterAktywnie.pl
Facebook AlterAktywnie
#alteraktywnie #muzyka
A.....y - (24/365) Rhye - Song For You (2018)

Rhye to projekt muzyczny kanadyjskie...