Wpis z mikrobloga

#ps4 #ps5 hej, mam pytanie o wsteczną kompatybilność/upgrade gier. W najbliższym czasie przesiadam się z ps4 na ps5. Mam kilka gier zarówno na płytach, jak i w wersji cyfrowej. Jak teraz wygląda przesiadka na ps5?
1. Czy jeżeli włożę do napędu ps5 grę z ps4 czy zostanie ona odpalona w większej ilości klatek/wyższej rozdzielczości czy muszę jakoś to odblokować/upgradeować grę?
2. To samo pytanie o gry cyfrowe zakupione czy to w ramach ps plus czy normalnie ze stora na ps4.
3. Czy dobrze to rozumiem, że po zalogowaniu się na nowej konsoli na moje konto ps plus będę mógł odpalić wszystkie gry (wstecznie kompatybilne) i save również się przeniosą "automatycznie"? Czy może gry mają gdzieś wybór czy zapisywać save do chmury lub na dysku?
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mafiafb: jak gra ma upgrade to odpali w wyższej, jak nie to nie. Ew szansa jest jeśli gra miała odblokowany limit klatek w wersji 1.0 jak GoW czy Wiedźmin i zagrasz w 4k60fps z płyty bez instalacji patchy
@ZjemCiKolege: No tak, tę listę widziałem, ale nie wiem czy ten upgrade jest automatyczny i dla wersji niecyfrowych bo WYDAJE mi się, że gdzieś widziałem zajawkę, że tylko wersje cyfrowe będą miały upgrade.
@mafiafb: Z tego co patrzyłem to cena jest podobna a nawet ta sama dla wersji PS4 i PS5 , dla przykładu Hitman 3 , cena 249,90zł dla obu konsol. Trzeba tez zwracać uwagę czy upgrade jest za darmo, z nowym call of duty chyba jest tak że upgrade kosztuje 10$ ale nie jestem pewien do końca.