Wpis z mikrobloga

@Mbw3: ale muszą być planszówki? Z planszówek na pewno: wsiąść do pociągu, carcasone.
Jeżeli to nie muszą być planszówki to np tajniacy, karty dżentelmenów -chociaż to ma słabą regrywalność i warto raz na x czasu wyciągnąć, ale np co tydzień nie pograsz.
  • Odpowiedz
@Mbw3: mamy szpiega, szeryf z nottingham.

Żadnego splendora na imprezy. Chyba, ze tylko u mnie to tak wygladało, ze każdy siedzial i kminił, prawie sie nie odzywajac.
  • Odpowiedz
@Mbw3: mój imprezowy zestaw, zależny od liczby graczy, to:
Sabotażysta (do 10, dobrze się gra już od 5)
Sushi Go (do 5 osób, Sushi Go Party do 8)
Stwór (tu też trzeba minimum 5 osób do dobrej zabawy, maksymalnie 12, ale wtedy zapewne gra robi się straaaasznie długa)
Potwory w Tokio (dla mnie minimum to 4 osoby, od 5 do 6 robi się wypas)

Sabotażystę i Sushi Go można ograć
  • Odpowiedz
@Mbw3: Na imprezę czyli ma być dużo interakcji, a nie myślenie jak zaplanować kolejny ruch? IMHO najlepsze są gry z kategorii :imprezowe: właśnie, a nie typowe planszówki.

Ktoś wymienił Potwory w Tokyo/Potwory w Nowym Jorku i to jest całkiem niezłe. W tej grze jest spora losowość, ale wygrana zależy od pokonania przeciwników, a nie od tego kto nazbiera najwięcej punktów więc są emocje.
5 sekund nigdy bym nie wyciągnął w zwykłe popołudnie, ale kiedy wszyscy popiją to zawsze mamy przy tym kupę śmiechu.
Światowy Konflikt to gra blefów. Ja osobiście nie mogłem się do niej nigdy specjalnie przekonać, ale mechanika moim zdaniem nadaje się na imprezy, bo trzeba cały czas kręcić i mataczyć.
Party Time to taki zbiór mini gier połączonych w jedną (Taboo, Kalambury). Typowo imprezowa gra, mała regrywalność na trzeźwo
  • Odpowiedz
@Mbw3: polecamy się serdecznie, właśnie ruszyła sprzedaż, a pierwsze pudła już docierają do klientów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wygląda rozgrywka w BAITa? Minutowy filmik zawiera najważniejsze zasady ( ͡° ͜ʖ ͡°) A po więcej info zapraszam na priv!
itsaBAIT - @Mbw3: polecamy się serdecznie, właśnie ruszyła sprzedaż, a pierwsze pudła...
  • Odpowiedz