Wpis z mikrobloga

Siemka, mógłby ktoś w przystępny sposób wyjaśnić jak się rozlicza ze skarbówka działania giełdowe-kryptowalutowe na Revolut, bo nie mam bladego pojęcia, a na wykopie to sami potężni inwestorzy to na pewno coś doradzą. :D
Jakie kwoty rozliczamy, czy wszystko w to wchodzi, jak to robić, czy można to zrobić w jakiś prosty sposób, etc. biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie działania tego typu na Revolut.
Dzięki!

#gielda #revolut #inwestoramator
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ManlyMoustache: co do akcji trzeba każdą transakcję rozliczać wg kursu dolara z dnia poprzedniego, bardzo skomplikowane. Poszukaj na wykopie mirek robi kalkulator giełdowy.pl który to liczy i będzie rewelacyjny
@atomic77: Czyli jak kupiłem jakaś akcje 10 grudnia to liczę ja po średnim kursie dolara z 9 grudnia ze strony NBP i analogicznie przy sprzedaży? I na podstawie tych wyników wyliczam zyski?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Yam1337: tak na dodatek jeśli kupujesz np. w i sprzedajesz w różnych dniach różne ilości to trzeba je rozliczać od tych najstarszych.
Ja jeszcze tego nie robiłem bo dopiero od tego roku za granicą inwestuje ale tyle się dowiedziałem. I ten kalkulatorgiełdowy to rozlicza w ten sposób, autor też się w US dowiadywał