Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki!

Ostatnio dostałem #oculus #quest2. Bardzo mi się ta technologia spodobała (half life 1 na vr extra!!). Apetyt rośnie w miarę jedzenia i chciałbym pograć w gierki które wymagają mocnego PC takie jak HL:Alyx czy Medal of Honor. Niestety nie posiadam takiego kompa ale mam MacBooka Pro z następująca specyfikacja

Processor: Intel i9 2,4 Ghz
Pamięc: 64GB 2667Mhz DDR 4
Grafika: AMD Radeon Pro 5500M 8GB
Dysk: 2TB SSD

Wiem, że z taką karta graficzna to mogę sobie conajwyżej zdjęcia pooglądać na VR
( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i pomyślałem sobie, że może kupić sobie #egpu z jakimś GeForce RTX 2080 albo RTC 3080 (wiem, że ciężko to dostać) i zainstalować do tego windowa dla VR. Będzie to hulać? Ma ktoś doświadczenie z VR i egpu? Co myślicie o takim setupie :-)

Pozdrawiam

#egpu #komputery #vr #oculus #quest #it
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Peter_Mountain: nie wiedziałem że już istnieje taka implementacja. A dopiero co tydzień czy dwa temu jakiś Mirek się ze mną spierał że striming się nie nadaje do VR xD Przecież to się niczym nie różni od lokalnego ALVR/VD poza dodatkowymi milisekundami do najbliższego serwera. Przykładowo dodatkowe 33 ms związane z transportem danych to tylko różnica trzech klatek. Mało kto to zauważy, jeżeli w sekundzie jest ich 90.
Już dziś GeForce
  • Odpowiedz
Shadow PC to chyba w tym przypadku najlepsze rozwiązanie. ino nie ma serwerów w Polsce, aczkolwiek nie powinno być jakieś dużej latencji gdy łączysz się do DE.
  • Odpowiedz
Dziękuje za podpowiedzi. Będę eksperymentował z shadow. Chociaż póki co Shadow ma tylko GTX1080 na pokładzie ale to chyba starczy na początek.

Czy router ma tutaj znaczenie? ja używam stockowego routera funbox od orange (ale ma 5Gh)
  • Odpowiedz