Wpis z mikrobloga

Stojąc na pauzie obserwowałem dzisiaj Jak wygląda zachowanie kierowców przed rondem a dokładniej zwężeniem która prowadzi na rondo. I o ile ciężarówki stały spokojnie na prawym pasie, o tyle osobówki co chwilę swędziała dupa żeby jak najszybciej wcisnąć się przed każdą ciężarówkę. w efekcie przeliczyłem że na 10 aut ciężarowych przejechało praktycznie 40 osobówek. Czy to jest ta słynna jazda na suwak o którą walczyli kierowcy aut osobowych? Bo ja mam chyba jakiś inny express

#zycietruckera #kierowcy #polska #polskiedrogi
  • 23
@Mintaa: gdybym przed sobą widział aż 10 ciężarówek, które wolno ruszają/włączają się do ruchu i 39 osobówek-też bym się #!$%@?ł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a suwak nie powinien iść może 1:1 ?


@Mintaa: Powinien. I jeśli osobówek na drodze jest więcej, i będą stały na obu pasach, to więcej ich przejedzie przez ten suwak. To chyba logiczne?
Nigdzie nie jest napisane że przez suwak ma iść jeden tir na zmianę z jedną osobówką.
@Mintaa: @wezsepigulke: O #!$%@?, ale mam z Was bekę XDDDD
Widzę, że kierowcom tirów trzeba łopatologicznie:
-jazda na suwak oznacza jazdę 1:1. Czyli jeden pojazd z lewego pasa, jeden z prawego. Rodzaj pojazdu nie ma znaczenia
-jeśli pojazdów typu A jest na drogach cztery razy więcej niż pojazdów typu B, to chyba logiczne jest że przez suwak powinno ich przejechać również 4 razy więcej.
-nie ma więc powodu do oburzenia,
@mayek nie nielogiczne, w cywilizowanych krajach na zachód od nas wjeżdża przed ciezarowke jedno auto osobowe, więcej wpuszcza się z uprzejmości, za co dostaje się zazwyczaj jakiś gest podziękowania typu kciuk w górę przez opuszczona szybę. Choćby korek miał 10km i było w nim 15x więcej osobówek niż ciężarówek. Więc na 10 ciezarowek powinno przejechac 10 osobówek.

Bo kierowcy osobówek są upośledzeni, nie rozumieją praw fizyki, nie wiedzą że 40t nie ruszy
Choćby korek miał 10km i było w nim 15x więcej osobówek niż ciężarówek. Więc na 10 ciezarowek powinno przejechac 10 osobówek.


@wezsepigulke: O ja #!$%@?ę... XDDDDDDDD
Nie widzisz że coś się nie zgadza w równaniu powyżej? #bekaztransa
@mayek tobie się coś nie zgadza, na "wyjściu" ze zwężki powinno jechać 1:1, 10 osobówek, 10 ciezarowek. Oczekiwanie na wjazd w zwężkę dla osobówek powinno być dłuższe czasowo. Ty masz jakiś problem z wyobraźnią i logicznym myśleniem.

BTW gorącyn byłem zwolennikiem wprowadzenia "zamka", dzięki temu w teorii pojazdy większe.gabarytowo powinny przejeżdżać szybciej.
@mayek oczywiście przy założeniu że osobówki są na jednym pasie, a ciężarówki na drugim, co się dzieje w 99% przypadków. Bo pas zajęty przez same osobówki ma wizualnie krótszy korek i tam instynktownie się gromadzą. Standardowy zestaw ma 16,5m długości, tyle co trzy limuzyny albo busy, z jakąś odległością między zderzakami