Wpis z mikrobloga

@merciless85: jeśli do ciężkiej pracy to DeWalt, sam tego używam, dostaje po dupie srogo (wkrętarki, zakrętarki, udar, młot i piła tarczowa) i jedynie raz wkrętarka pojechała na gwarancję bo posypała się przekładnia- poszła w pon. a w następny poniedziałek wróciła naprawiona.
Natomiast jak na własny użytek, to RYOBI da radę, masz tańsze elektronarzędzia, sam akumulatory też tańsze, a jakość jest bardzo dobra.
@merciless85: nie rozumiem tego uprzedzenia ludzi do marki Ryobi. Albo jakaś nieświadomość, albo wszędzie zasłyszane słowo Bosch. To są świetne narzędzia wspólnego producenta Milwaukee, Aeg i Robi (TTI). Wszędzie mega popularne, tylko Polska jakaś zacofana
@merciless85, @fgjfgyuft: zatem według mnie nie ma sensu kupować jednej marki. Zainwestuj w akumulatory od makity i ładowarkę a potem kupuj narzędzia z czego Ci pasuje tylko sobie dokup przelotki do baterii, bez problemu na allegro. Przelotki nie mają elementów elektroniki gdyż ta siedzi w baterii, można spokojnie używać.
To są świetne narzędzia wspólnego producenta Milwaukee, Aeg i Robi (TTI). Wszędzie mega popularne, tylko Polska jakaś zacofana


@Rafalski45: owszem, narzędzie nie są złe pod warunkiem, że sobie pójdziesz w serie bezszczotkową chociaż i te zwykłe dają rady. Jednak nie mają zabezpieczeń przeciwpyłowych co powoduje, że często praca nimi w pewnych warunkach bywa kłopotliwa dla samych narzedzi. Jak dodatkowo weźmiemy pod uwagę cene za Ryobi model bezszczotkowy i Makitę model bezszczotkowy
@dzazzio: to prawda może to być uciążliwe, ale w sporadycznych sytuacjach? Masz kupić np 4 narzędzia których używasz cały czas a piąte do domu używane sporadycznie. Albo kupisz ztej samej firmy i zapłacisz krocie albo kupisz połowę tańsze plus przelotkę i też spełni swoje zadanie. Oczywiście mowa do domu bo w firmie to trochę inaczej wygląda.
@ksiak: co do jakości wykonania to się nie zgodzę. Mam parę narzędzi z Makity i Ryobi i jak dla mnie jakość plastiku, gumowanie na plus po stronie Ryobi. Jedyna wada w Ryobi jaką do tej pory znalazłem to akumulatory 2Ah (brak gumowania). Na około 50 elektronarzędzi tej firmy w codziennej pracy jeszcze nic mi się nie zepsuło oprócz utraty pojemności kilku akumulatorów. A używam tego już około 4-5 lat