Wpis z mikrobloga

Muraski, pora zacząć rozglądać się za nowym autem, choć robiłem to dotychczas tylko 3 razy, to po 3 razach mam dość - nie chcę biegać po polu minowym zwanym rynkiem samochodów używanych i chcę rozważyć leasing.

I tutaj pytanie, czy w natłoku leasingów na firmę warto pakować się w leasing konsumencki? Aktualnie nie chcę zakładać JDG, być może za rok-półtora, ale teraz śmigam na etaciku i zastanawiam się, czy rata 1-1,5k przy używaniu nowego, fajnego auta ze średniej półki za powiedzmy 24 miesiące to dobra opcja. Czy są jakieś kruczki, czy trudno dostać z racji małej popularności w stosunku do tłumów biorących auta na firmy? Po tych dwóch latach rozważyłbym wykup albo oddał, jeżeli auto lub taka forma zobowiązania mi nie przypasuje, idk, to brzmi ja fajna opcja, zwłaszcza, ze trochę gotówki ze sprzedaży obecnego prywatnego auta mogłoby pełnić funkcje kapitału na najbliższe kilkanaście msc. rat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Share your thoughts rumple

#leasing #samochody #auto #auta #motoryzacja #finanse #bankowosc #pieniadze #kiciochpyta #pytanie
  • 10
@Kazach_z_Almaty: Jeśli urządza Cię zwrot auta, to w Szkodzie mają (a przynajmniej mieli 2 tygodnie temu) promocję na leasing - podwyższają sztucznie wartość końcową do 69%. Przy wykupie kompletnie się nie opłaca - wychodzi 117%, ale sama rata wychodzi bardzo spoko - dla Octavii rata była praktycznie 20% niższa niż dla porównywalnego Leona
Na Toykę nie patrzyliśmy, ale Hyundai i30 (stawiam że warun podobny jak Kia) przy kredycie z ratą balonową był o 1 000 PLN droższy od Leona - 1,5k PLN miesięcznie vs 2,5k. Sprzedawca wił się jak mógł ale w końcu przyznał że VW Bank daje VAGowi spory lewar jak o finansowanie chodzi - w tym wypadku RRSO 2,5% kontra 10% :D
@Kazach_z_Almaty: Jakbym ja to wiedział :D Warunki przyjęliśmy względnie normalne - 0% wkładu, 3 lata, 20k kilometrów rocznie. Sprzedawca w ogóle nie był zaskoczony, więc chyba to u nich standard. Nie mam już tych wyliczeń niestety, ale wydaje mi się, że nie dość że procent gorszy, to jeszcze wartość samochodu na koniec niższa niż w Seacie, więc trzeba to spłacić w racie.