Wpis z mikrobloga

@jabukasiga: w citroenie nie ma dobrej benzyny na taką budę, zostaje tylko diesel a diesla się nie kupuje żeby po bułki jeździć itp itd, klasyka.

tak jak napisał @D3lt4: zwykłe kombi sprawdzi się super, jest większy wybór na rynku i łatwiej przez to kupić coś sensownego. Zamiast wybierać wśród 3-4 modeli wybierasz wśród kilkunastu.
  • Odpowiedz
@jabukasiga: c-max. Jednak Citroeny mają słabe benzyniaki a i dużo elektroniki. Gdy będą z niepewnego źródła mogą być kłopoty później z ich użytkowaniem. Na forach jest masa pytań o powód awarii danego Citroena a często powodem jest nawet taka pierdoła jak wyładowany aku, gdzie w innej marce auto da się odpalić. Dodatkowo w dieslach dochodzi adblue, które z powodu konstrukcji korka i mrozów równiez nie rozpieszcza właścicieli.
  • Odpowiedz
@jabukasiga: ja mam VW Touran dwuletni, diesel. Patrzyłem na cytryny i fordy i jakość wykonania to przepaść, na korzyść VW. Mam dwa lata i nic się nie dzieje. Wiadomo, potem będzie ale dbam jak o dziecko więc się nie martwię. 7-dmio miejscowy wariant, w drugim rzędzie miejsca od groma, dwa foteliki i dorosły mieszczą się bez problemu. Na wesele jechałem w 6 osób, w tym dziecko w foteliku (tyłem do
  • Odpowiedz
@elemenTH: kombi to auto do firmy, a nie dla rodziny 2+2. Często jest potrzeba jechać w 3+2 i niestety w kombi nie da rady. Najlepszy będzie minivan, do takich zastosowań z resztą powstały. ;-)
  • Odpowiedz
Często jest potrzeba jechać w 3+2 i niestety w kombi nie da rady.


@ajgoron: Baaaaaaaaaardzo się mylisz, zarówno C4 jak i C-Max są na bazie swoich kompaktowych odpowiedników w segmencie, C-max to focus a C4 to 308, owszem auta są wyższe i ale kombi mają większe bagażniki niż ich vanowate odpowiedniki. Miejsce w środku lekko na + dla vana ale na szerokość bardzo podobne, 3 fotelików nie wsadzisz z tyłu
  • Odpowiedz
@jabukasiga: W sierpniu wybierałem - wziąłem 4 letnie C4 picasso (krótkie, nie grand) - głównie ze względu na wygląd zewnętrzny i przednią szybę panoramiczną. Wybór jest jednak dość wąski - brak silników PB godnych polecenia. Do C-max niestety nie porównywałem. Przymierzałem się po komisach jeszcze do kombi: Focus, Golf, Octavia, 308 - oraz z vanów do 5008 - generalnie - to peżot 3008/5008 pomijając archaiczny wygląd z uwagi na wiek
  • Odpowiedz
@elemenTH: heh, nonnie bardzo. Jak szukałem auta to jeździłem i kombiaczami i minivanami i w tym drugim z tyłu jest dużo wiecej miejsca. Z tyłu mam wpięte dwa foteliki - na środku Klippan, a za kierowcą większy od 15 kg. Oba tyłem do kier. jazdy. Trzecie siedzenie wolne i normalnie siada osoba dorosła. Bagażnik jest bardzo duży i mega ustawny. W kombi z tyłu dasz dwa foteliki i po wolnym
  • Odpowiedz
@elemenTH: aha, no i zauważ, że pisałem, że żadnego z aut wymienionych przez OPa nie polecam bo wiem, że są tylko trochę większe. Ale do tego są tragicznie wykonane. Przynajmniej te nowe.
  • Odpowiedz
Miejsce w środku lekko na + dla vana ale na szerokość bardzo podobne,


@elemenTH: Na szerokość jest właśnie przepaść. W kombi między fotelikami nie mieścił się nawet rozłożony podłokietnik. W picasso bez problemu siada dorosła osoba. Każdy z trzech osobnych foteli z tyłu ma ten sam rozmiar. Żadne kombi segmentu C, niema z tyłu tyle przestrzeni co minvany
magicznyfred - > Miejsce w środku lekko na + dla vana ale na szerokość bardzo podobne...

źródło: comment_1611217768cIAzCgJIJPrkcBWEkeKC8P.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz