Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z wentylacją. A konkretnie z ciągiem wstecznym. Inaczej ujmując #!$%@? zimnym powietrzem z wentylacji. Przy obecnych temperaturach mam 18 stopni w mieszkaniu przy kaloryferach odkręconych na maksimum. Czy zatkanie wentylacji w ten sposób to bezpiecznie rozwiązanie zakładając że będę wietrzył często mieszkanie ?

To nie jest rozwiązanie na stałe. Jest jakiś patent żeby to naprawić ? Np kratka antycofka ? Na nawiewniki okienne właściciel się nie zgodził. A natomiast uchylenie okna na mikro-wentylację nie wchodzi w grę bo sąsiedzi palą w śmieciuchach.

#remontujzwykopem #kiciochpyta #wentylacja #dwutlenekwegla #fuszerka #pytanie #pytaniedoeksperta
s.....j - Mirki mam problem z wentylacją. A konkretnie z ciągiem wstecznym. Inaczej u...

źródło: comment_1611000811iBo9bQj4VN1cNgp9VC1z9K.jpg

Pobierz
  • 23
Czy zatkanie wentylacji w ten sposób to bezpiecznie rozwiązanie


@super_gej: nie.

uchylenie okna na mikro-wentylację nie wchodzi w grę bo sąsiedzi palą w śmieciuchach.


@super_gej: oczekujesz niemożliwego. Czym zatem chcesz wietrzyć, jak nie powietrzem z zewnątrz?

Palących śmieciarzy zgłaszaj na SM/SG.

Awaryjnie trzymałbym może drzwi wejściowe uchylone na łańcuchu uchylnym, jak to blok, ale to nie jest rozwiązanie problemu.
się #!$%@? może nie zgadzać.


@general_bomba: fajny mamy kraj naprawdę, zamiast dobrać się do spółdzielni by zlikwidowała zabójcze piecyki to się nakłada kary na właściciela mieszkania i zmusza do płacenia większych rachunków i siedzenia w przeciągach.
@ksiak:
Za ewentualną wymianę piecyków zapłacą właściciele mieszkań. Chcesz nakazu? To byłby dopiero "fajny" kraj. Lepiej chyba, żeby to właściciele mogli zdecydować, czy grzać piecykiem, czy inaczej? Piecyk to nie bomba zegarowa. Właściwie konserwowany będzie służył lata bez awarii.

Usunięcie piecyka nie rozwiązuje problemu niedostatecznego napływu powietrza do lokalu. Czad to jedno, zostaje sprawa wilgoci.

nakłada kary na właściciela


@ksiak: w podlinkowanym wyroku nie ma mowy o żadnej karze. Jest
@super_gej: Wiem ze nie można itd itp i nie sugeruje nic co masz zrobić ale ja zakrywałam w starym mieszkaniu ręcznikiem papierowym, jedna warstwa, powietrze przechodziło mimo ze mniej, ale można się było umyć. Wentylacja była w głupim miejscu bo nad samym prysznicem