Wpis z mikrobloga

#komputery #siecikomputerowe #internet Mirki mam problem. Już nie mam #!$%@? siły. Mam Internet światłowodowy 300Mb/s a prędkość pobierania na PC po Wi-Fi jest max 30. Wysyłanie mam około 40. Współlokatorka z kolei na swoim laptopie jak i telefonie wyciąga spokojnie ~220Mb/s. Moje pytanie brzmi - dlaczego mój telefon jak i komputer ma taki zamuł a u niej śmiga wszystko jak należy? Problem z kartą sieciową? Jakieś opcje w routerze? Bardzo proszę o pomoc!
  • 9
@BrzozaCC: A odległość karty WiFi kompa do tego routera z WiFi? Jakieś ściany po drodze? Nie podałeś jaką Ty posiadasz kartę WiFi, może to karta co obsługuje tylko 802.11a/b/g
Albo masz QoS założony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BrzozaCC: Ta karta obsługuje standard N lite, w idealnych warunkach wyciąga max 150Mb/s. Współlokatorka ma zapewne laptopa/telefon, które mają kary wifi z obsługą N lub nawet AC (o ile router od dostawcy ma, ale zapewne tak) i stąd ta różnica. Przy AC są szanse na pełne 300Mbit przy otwartych drzwiach i bezpośredniej widoczności anten.

Generalnie WiFi jest dobre dla telefonów, chcesz mieć spokój to ciągnij kabel ( ͡° ͜ʖ
@wywu właśnie nie mam możliwości kabla, w domu bym się bawił ale to mieszkanie wynajmuję na studia i kabel przez środek korytarza nie byłby zbyt wygodny