Wpis z mikrobloga

Są jakieś reguły po których można u siebie zdiagnozować hipochondrie?
Jakoś chyba od października mam przewlekły kaszel i żółtą flegmę (nawet pamiętam dokładny dzień kiedy po raz pierwszy go zauważyłem), do tego dziś kłucie w prawym płucu. Czasami mnie łapie paranoja, że to może rak (xD), ale jednocześnie nie chce nadużywać cierpliwości lekarza nawet jeśli to coś niegroźnego :/
#nerwica #psychiatria
  • 9
@Cruelity1915 @Kuntakintos @DarkZizi: Ja mam lęk przed rakiem tylko przy tym kaszlu (wiadomo, objaw > lęk), pierwszy raz zauważyłem ten kaszel na przystanku jak czekałem na autobus po wizycie u psychoterapeutki, tydzień po tej wizycie w ogóle wspominam strasznie jakby na mnie jakąś klątwę rzuciła. Miałem jeszcze inne somaty jak kiedyś pisałem np. gorączki, ale to mineło
Martwi mnie jedynie ta flegma, i czasami mam w niej malutki białe coś
@Ki3mon: zrób jakiś posiew czy coś i niech lekarz da Ci antybiotyk. Powiedz mu, że miałeś już nieprzyjemne sytuacje w sklepie, że kaszlesz, a ludzie się boją korony i chcesz się tego pozbyć.
@Ki3mon: No ja też mam lęk tylko przy objawach, to logiczne. A że mam często bóle pleców to często myśle że to może trzustka. Ale to jest na zasadzie że pojawiają się myśli ale nie robią na mnie wrażenia i nie powodują lęku na dłuższą mete
@Kuntakintos: Byłem u lekarza z czymś innym, przy okazji powiedziałem o kaszlu, ale powiedział że następnym razem mi coś przepisze żeby nie robić stosu lekarstw, zbadał mi gardło i oddech i nic ¯\_(ツ)_/¯
@Cruelity1915: No on jest niby suchy, ale czasami mam uczucie jakby cos puszczało, tej flegmy też nie jest za dużo więc sam już nie wiem
@Ki3mon: jeśli masz niepokojące objawy to idziesz do lekarza - proste. jeśli Ci nie pomoże to #!$%@? idziesz do innego, lekarze są po to żeby pomagać lub ew. uspokajać - ja tu żadnej hipochondrii nie widzę