Wpis z mikrobloga

Ekran randomowo robi się czarny przez ułamek sekundy i potem znowu jest wszystko okej.

Gdzie może leżeć przyczyna? Może to być problem związany z grafiką?

Sprzęt zakupiłem w październiku, a kartę od grudnia i od tego momentu raz na tydzien, dwa ekran potrafi zrobić się na chwile czarny. Trochę jest to niepokojące i zastanawiam się czy karta może nie jest wadliwa. Pomysły?
Procek R5 3600 i karta RTX 3060ti.

#komputery #ryzen #pcmasterrace #informatyka #hardware #studia #studbaza #nvidia #3060ti
  • 11
  • Odpowiedz
@Wingsman: Zalatuje trochę randomowym restartem sterownika graficznego, spróbuj przeinstalować go na nowo.

Jakieś specyficzne okoliczności kiedy pacjent przejawia objawy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Powodów może być wiele, w tym umierający zasilacz albo licha instalacja elektryczna w domu
  • Odpowiedz
@Wingsman: Miałem bardzo podobny problem, okazało się że jedno z wejść HDMI monitora było zepsute, na szczęście ma drugie i wszystko git teraz. Szkoda tylko że rozwiązanie problemu zajęło mi 3 lata :)
  • Odpowiedz
@Wingsman: znany problem, ustaw wysoką wydajność w sterowniku i będzie działać, problem ryzen + nowe rtx, wystarczy forum nvidii przejrzeć, problem w zasadzie od początku serii 3xxx, losowo występujący, najczęściej w idle i najcześciej na ryzenach
  • Odpowiedz
@Wingsman: Zalatuje trochę randomowym restartem sterownika graficznego, spróbuj przeinstalować go na nowo.

Jakieś specyficzne okoliczności kiedy pacjent przejawia objawy? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Powodów może być wiele, w tym umierający zasilacz albo licha instalacja elektryczna w domu


@Eszyszyszy: akurat tutaj powód jest jeden - nvidia + ryzen, w jakiś specyficznych konfiguracjach występuje ten problem bo jest on nagmignny na forum nvidii, łącznie jakieś 500-1000
  • Odpowiedz
  • 0
@Jurigag Dzięki za odpowiedź, przejrze ich forum na pewno. Ostatnie co zrobiłem to wyłączyłem oszczędzanie energii na PCI express, moze faktycznie od tego przestanie się to robić
  • Odpowiedz