Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #zagrubo2021 #chudnijzwykopem

Żeby nie było, że znowu wrzucam śniadanie, to tym razem serniczek (ok ok, jogurtniczek) na zimno z galaretką malinową, na spodzie z płatków owsianych z masłem orzechowym. 1/8 tortownicy (pic rel) to 244 kcal (B 16.8 / T 6.8 / W 29.9) . Dziękuję, dobranoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
źródło: comment_16108789143M9skGtRCp2cWKznc3cid7.jpg
  • 14
@tomkol dokładnie i do tego kalorycznie ginie w całości :)

@geuze goeiemorge ;) Galaretka bez cukru, bodajże na erytrolu, więc kcal ma tylko z żelatyny praktycznie - sporo idzie zaoszczędzić kalorii ;-)
@mulafasaa tzn?

@jalop Platki zmiksowalem z bananem, masłem orzechowym, kilkoma suszonymi śliwkami i dodalem trochę cieplej wody, bo było lekko za suche. Mozna zależnie od upodobań dodać więcej masła albo banana, kakao też byłoby super. Rozprowadzilem w tortownicy.

Żelatynę zalalem gorącą wodą, wymieszalem. Zmiksowalem jogurt grecki że skyrem (miałem resztkę) i erytrytolem. Do tego przelałem żelatynę, zmiksowalem i wylałem na mój spod.

Później zrobiłem galaretkę, jak już się zaczęła zsiadać, to wylałem
@mulafasaa dzięki za info, nie miałem pojęcia. Na szczęście cukru to tam na pewno nie dają, więc nawet, jak ma trochę więcej na 100 to i tak spoko, przynajmniej w przypadku galaretki bezcukrowej ;)
@michuss: to jest trochę oszukańcze. Dajesz 1/8 tortownicy, robisz komuś nadzieję, że to nie jest dużo kcal, ale po zrobieniu każdy zobaczy przed sobą 8x więcej i jak się potem powstrzymać? xD