Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
#masseffect
Ukończyłem niedawno pierwszy raz trylogię Mass Effect. W wyniku abstrakcyjnych rozmyślań wymyśliłem najgłupsze możliwe powiązanie elementów z mass effecta z światem prawdziwym. Jeśli nie chcesz doznać ogromnego cringu i gwałtu na logice zapraszam byś przestał czytać w tym momencie. Jeśli czytasz dalej pokój twej duszy i przepraszam. Zaczynamy. Quarianie to Polacy... tak dobrze słyszysz. Nie lubieni za granicą, uważani za złodziei, jeżdżą starymi zdezelowanymi statkami, #!$%@?ą na młodość na emigrację by się dorobić i wrócić do ojczyzny jak króle, lub jak biedaki ale z kupką złomu co się przyda flocie (częstsze). Rannoch to Kresy Wschodnie. Kim są gethowie? Oczywiście to Kozacy (z czasem Ukraińcy). Quarianie ich wykorzystywali i przy próbie ich wyłączenia (kolejne skrócenie rejestru kozackiego i inne nadużycia) się zbuntowali. Quarianie przegrali i zmuszeni byli na długi czas opuścić Rannoch. Przychodzą kolejne lata... I pojawia się on - Legion. Kim on jest zapytacie? To Szymon Petlura. Godzi się z quarianami i próbuje przekonać swoich by porzucili sojusz z Żniwiarzami (Rosja Radziecka) (naciągane jak #!$%@? i mocna naidnterpretacja historii zarówno prawdziwej jak i mass effectowej, ale to jak cała ta teoria). Kim jest w tej historii Shepard i Tali? Shepard to Pan Wołodyjowski sam nie wiem z czego to wynika, ale ja grałem jako szlachetny i dobry to do mojego pasowało w sumie, a Tali nie mam pomysłu wymyślcie coś jak wam to potrzebne do szczęścia, moge zasugerować Piłsudski w wersji female, ale za to warto wspomnieć ona broni argumentu, że Quarianie to Polacy bo to alkoholiczka lub przynajmniej mocno z nim przesadza. Jak ci się spodobało to zostaw plusika. Jak nie to komentarz to pogratuluje, że wytrzymałeś i ponownie przeproszę. XD btw seria ogólnie 8/10 tylko zakończenie #!$%@? koncertowo.
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Megawonsz_dziewienc: mniej więcej się zgodzę. W ME3 jedyne co mi się naprawdę podobało to jeden z dlc (cytadela, mocno śmiechowy, widać, że twórcy dali się mocno ponieść memom i w sumie chwała im za to bo taka chwila wytchnienia po ostatnich częściach i ogólnie całej otoczce trójki była bardzo fajna). W ME2 jedyne co mi przeszkadzało to zmiana mechaniki walki bo w 1 bardziej mi odpowiadała ale w tej kwestii chyba
@MshL: Jako gra jest okej, jako zakonczenie trylogii to zwykle plucie na fanow XD Czego nie zrobiles to elo mordo masz tutaj dwie opcje po bokach, mozesz zabic gowniaka albo poczekac i ogladac rozwoj wydarzen, zajebisty wybor bulwo, twoje dotychczasowe wybory nie zmieniaja zupelnie nic poza zaloga normandii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MshL: niestety 3 wydawała mi się strasznie okrojona. :/ O ile fabuła trzymała poziom, a interakcje z niektórymi z towarzyszy zapadły mocno w pamięci to mechanicznie jest słabo. Wywalenie całkowite hakowania, praktycznie wyeliminowanie eksploracji kosmosu (w 1 miałeś maco, w 2 zbieranie minerałów, w 3... No w sumie odpal scan, zbierz i ucieknij przed żniwiarzem). O wiele mniejsza liczba towarzyszy w stosunku do 2 (chociaż w sumie, na mnie to jakoś